Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka klasy trzeciej do ZOO

Wycieczka klasy trzeciej do ZOO

19.06 br. klasa trzecia wraz z wychowawcą wybrała się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Spacer po parku rozpoczęliśmy od wizyty u wielbłądów, które pokazały zabawne harce w piasku, wywołując tym samym uśmiechy i głośne wybuchy radości. Lemury i inne małpki, również wzbudziły naszą sympatie, podobnie żyrafy, słonie, nosorożce, niedźwiedzie,  dzikie koty i wiele innych egzotycznych zwierząt. Ogromne wrażenie wywarł na nas paw prezentujący swój okazały ogon w pełnej krasie. Wiemy teraz doskonale, co znaczy powiedzenie: być dumnym jak paw. Ptak ten paradował przed nami w poczuciu swojej wyjątkowej urody, co musimy mu uczciwie przyznać za rację. W dolinie dinozaurów uczniowie mogli odpocząć od intensywnego chodzenia, jednak spożytkowali czas  na swobodne zabawy i sesje zdjęciowe. Wspólna wycieczka była też doskonałą okazją do tego, by spędzić ze sobą czas,  porozmawiać z kolegami i koleżankami, zjeść wspólnie lody i inne słodkości, schłodzić się w wodnych kurtynach , co również było niemałą atrakcją i radością, a na końcu zakupić pamiątkowe pluszowe zwierzaki. Mimo zmęczenia, wszyscy uczniowie uznali, że wycieczka do zoo należy do najfajniejszych z wszystkich innych organizowanych w ciągu roku szkolnego.

Tekst: A. Wrona

Wytworzono:2023-06-20 11:37przez: