Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wrześniowe rajdy z PTTK

Wrześniowe rajdy z PTTK

Sezon „rajdowy” 2023/2024 w SP 21 uważamy za otwarty. 9 września nasza grupa jako jedyna szkoła wzięła udział w Zlocie Oddziałów PTTK Województwa Śląskiego 2023, podczas którego przeszli nizinnymi szlakami pieszymi około 15 km z Halemby przez Paniowy do zamku w Chudowie, gdzie zlokalizowana została meta XII Zlotu. Natomiast dzisiaj Komisja Turystyki Pieszej PTTK Jaworzno zorganizowała II Rajd "Rozruszaj się po wakacjach z KTP PTTK Jaworzno" w ramach X Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej PTTK (warunek spełniony, Mateusz z klasy V maszerował z dziadkiem i mamą). Tam też byliśmy i przeszliśmy 13 km fragmentem Szlaku Szwajcarii Zagłębiowskiej. Towarzyszyła nam Pustynia Błędowska, rzeka Centuria od źródeł niemal do ujścia no i oczywiście deszcz. Ale pogada nam niestraszna. Witamy Marlenkę z klasy III, która była dzisiaj najmłodszą uczestniczką tego rajdu.

Tekst: A. Zwolińska

Wytworzono:2023-09-23 19:10przez: