Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Lekcja magii i czarodziejstwa w Mosznej

Lekcja magii i czarodziejstwa w Mosznej

26 września 2023 r. kl. 4 i 5 wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Mosznej. To właśnie tam stoi piękny zamek będący niegdyś siedzibą rodziny von Tiele-Winckler. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach pt. „Szkoła magii i czarodziejstwa”. Ich pierwszym zadaniem było opanowanie sztuki walki – za pomocą magicznych mieczy sprawdzali swe zdolności obronne. Następnie w „Sali przydziału” zostali podzieleni na grupy według zdolności i cech charakteru. W odpowiednich strojach zwiedzali komnaty, wsłuchując się w słowa przewodniczki opowiadającej o historii zamku. Potem udali się do piwnic, gdzie znajduje się pracownia alchemiczna – to właśnie tam uczyli się sztuki czarodziejskiej. Na koniec zajęć otrzymali certyfikaty, które potwierdziły nabycie szczególnych umiejętności. Otoczenie zamku jest niezwykle urokliwe. Pogoda dopisała, dlatego - po czasie spędzonym  w oranżerii - uczniowie udali się na świeże powietrze. Tutaj integrowali się, a rozmowom i śmiechom nie było końca. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do autokaru, by udać się w drogę powrotną.

W czasie wycieczki do wykonania zdjęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

#LaboratoriaPrzyszłości  #MEiN #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2023-09-28 10:11przez: