Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

W tym roku lekturą, którą czytano w całej Polsce, była powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Nasza szkoła już kolejny raz przyłączyła się do tej popularnej akcji zachęcającej Polaków do sięgania po klasykę literatury ojczystej. I tak klasa VII uczestniczyła w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez sympatyczną p. Anię z MBP w Jaworznie filia Jeleń. Bibliotekarka zapoznała uczniów z życiorysem i twórczością Elizy Orzeszkowej. Następnie uczniowie czytali głośno fragmenty utworu. Od p. Ani otrzymali pamiątkowe zakładki do książek. Natomiast uczniowie kl. V i VI na lekcjach j. polskiego czytali fragment powieści dotyczący historii założycieli rodu Bohatyrowiczów – Jana i Cecylii. Przy okazji utrwalili cechy gatunkowe legendy i stworzyli krzyżówki nawiązujące do tematu. Warto wspomnieć, że na korytarzu naszej szkoły można podziwiać gazetkę dotyczącą „Nad Niemnem”. W przyszłym roku z pewnością znów weźmiemy udział w Narodowym Czytaniu.

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2023-09-28 10:20przez: