Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy obchodzone we wrześniu w całej Europie. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W związku z tym 28 września w naszej szkole odbyły się obchody tego święta. Tego dnia każda klasa przygotowała krótką prezentację na temat wylosowanego kraju. Uczniowie byli ubrani w barwy flag, przygotowali piękne plakaty z podstawowymi informacjami i ciekawostkami, a także zaprezentowali najpopularniejsze słowa i zwroty w języku tego kraju. Na końcu wysłuchaliśmy fragmentów hymnów prezentowanych krajów. Podczas tej imprezy uczniowie mogli przekonać się że warto przykładać się do nauki języków obcych.

Tekst: S. Bednarek

Wytworzono:2023-10-01 15:01przez: