Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Bezpieczna droga do szkoły”

„Bezpieczna droga do szkoły”

02.10.2013 r. uczniowie klasy pierwszej spotkali się z policjantem KMP w Jaworznie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Wszyscy pierwszoklasiści deklarowali, że będą przechodzić przez jezdnię zgodnie z zasadami i na zakończenie spotkania śpiewająco wyrecytowali fragment wiersza Wandy Chotomskiej , który poznali w pierwszym tygodniu nauki pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicę”.

Tekst: A. Wrona

Wytworzono:2023-10-02 12:53przez: