Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Kraina lodu – czyli okiełznać potworny ziąb – ciekły azot”

„Kraina lodu – czyli okiełznać potworny ziąb – ciekły azot”

Grupa uczniów klasy 7a rozpoczęła nietypowo pierwszy dzień nauki w nowym, 2024 roku. 2 stycznia najstarsi podopieczni naszej szkoły wzięli udział w fascynujących warsztatach z pokazami eksperymentów fizycznych „ Kraina lodu – czyli okiełznać potworny ziąb – ciekły azot”. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w murach uczelni, były dla uczniów ekscytującym doświadczeniem. Zdobyta w szkole wiedza, wykorzystana podczas eksperymentów fizycznych, z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszej młodzieży. Aktywny udział w doświadczeniach z ciekłym azotem, dostarczył niesamowitych emocji, a przede wszystkim pokazał uczniom, iż fizyka, będąca nauką przyrodniczą, może być bardzo intrygująca.

Tekst: B. Nowak

Wytworzono:2024-01-05 10:28przez: