Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I

Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I

W dniu 12 października w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 21 w Jaworznie odbyło się znów, po 19 latach pasowanie uczniów klas pierwszych.

Na początek dzisiejszej uroczystości młodzież wprowadziła dwa historyczne sztandary. Pierwszy Szkoły Podstawowej z napisem w Jeleniu pochodzący z 1968 roku i drugi Gimnazjum nr 8 pochodzący z roku 2003, który gimnazjum otrzymało jako dar Rady Rodziców wraz z nadaniem imienia Kazimierza Wielkiego. Był to bardzo wzruszający moment.

Cała uroczystość miała bardzo doniosły charakter, ponieważ w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, radni dzielnicy, przedstawiciele związków zawodowych ZNP i NSZZ Solidarność, dyrektorzy jednostek oświatowych w Jeleniu, przewodnicząca RR oraz rodzice uczniów klasy 1.

W kolejnej części uroczystości wspaniały występ przygotowali pierwszoklasiści, których wspierali starsi uczniowie. Przedstawienie przenosiło nas w czasy iście królewskie do krainy Króla Ołówkosa, który wraz z małżonką i gwardzistami
  sprawdzał zdolności maluchów. Na koniec Ołówkos przekazał swoje berło – ogromny ołówek Pani Dyrektor, by mogła pasować nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 21.

Po części oficjalnej nastąpiła pamiątkowa sesja fotograficzna i wspólne spotkanie rodziców i dzieci z wychowawcą, a nauczycieli z zaproszonymi gośćmi. Panowała wspaniała atmosfera, przeplatana wspomnieniami, jak to drzewiej w „starej szkole” bywało.

Wytworzono:2017-10-12 22:59przez:
Opublikowano:2017-10-12 00:00przez: