Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Czy internet może być bezpieczny?

Czy internet może być bezpieczny?

O tym przekonali się uczniowie klasy I i II w piątek 18 stycznia 2019r., podczas kolejnej „Lekcji w kinie”, zorganizowanej przez Multikino w Jaworznie. Część teoretyczna dotyczyła bezpieczeństwa w sieci, komunikacji na portalach społecznościowych, bezpiecznego wyszukiwania informacji w Internecie oraz przypomnienia i utrwalenia zasad bezpiecznego korzystania z możliwości współczesnej technologii.

W drugiej część warsztatów, uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli film „Ralph Demolka w Internecie”, w którym mogli przenieść się do nieznanych zakamarków Internetu, poznać wirusy, robaki oraz inne zarazki, jak również tajniki walki z cyberprzemocą. Zarówno część warsztatowa, w której uczniowie aktywnie uczestniczyli i wykazali dużą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w sieci, ja również projekcja filmu, którego fabuła stanowiła „kropkę nad i” w temacie zagrożenia cyberprzemocą.

Zadowoleni uczniowie oczekują kolejnej, tak ciekawej lekcji.

Wytworzono:2019-01-20 11:09przez:
Opublikowano:2019-01-20 00:00przez: