Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”

“Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”

Dzisiaj obchodzimy “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Celem tej inicjatywy jest ...

Dzisiaj obchodzimy “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD). Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym poprzez edukację, wzmożone kontrole oraz podnoszenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego. To również okazja, aby chociaż na chwilę zastanowić się nad bezpieczeństwem na drogach, za które odpowiadają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Akcja EDWARD promuje przyjętą w wielu europejskich krajach „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.
Do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach możemy przyczynić się wszyscy, stosując się do zasad i przepisów ruchu drogowego.
W naszej szkole uczniowie również uczestniczyli w tej akcji poprzez:
- przypomnienie i zapoznanie się z przepisami ruchu drogowego
(pogadanki, wykonywanie znaków drogowych),
- zajęcia z pierwszej pomocy,
- gazetki tematyczne.

Wytworzono:2017-09-21 17:10przez: