Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - eTwining - "Moda na e-kodowanie"

eTwining - "Moda na e-kodowanie"

Nasza szkoła od początku marca bierze udział w międzynarodowym projekcie eTwinnig. Współpracujemy ze szkołą z Gruzji, Jaworzna i Boronowa. Uczniowie i nauczyciel za pomocą Internetu wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Projekt realizowany jest w języku angielskim.

Tytuł naszego projektu to „Moda na e-kodowanie”. My również jesteśmy założycielem, a wymienione powyżej szkoły dołączyły do nas. Projekt ma na celu zachęcić uczniów do programowania poprzez zabawę. Podczas realizacji projektu są wykorzystywane narzędzia TIK, kreatywne myślenie oraz twórcze działanie. Zadania przewidziane do realizacji to: szyfrowanie, projektowanie i tworzenie gier w środowisku Baltie i Scratch oraz  rozwijanie kreatywności i wyobraźni poprzez wykorzystanie ozobota. Zajęcia prowadzi p. K. Michalska, a uczestniczą w nich uczniowie z klasy V.

My rozpoczęliśmy od pracy z ozobotami, czyli małymi i zarazem bardzo inteligentnymi robotami do nauki programowania, których komplet zakupiliśmy w grudniu 2018r. Ozobot jest bardzo prosty w obsłudze. Uczniowie za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru programują zadania, które ma wykonać robot. Ozobot bez wątpienia jest  początkiem drogi do prawdziwego programowania i robotyki. Rozwija kreatywność i logiczne myślenie.

Wytworzono:2019-03-31 12:49przez:
Opublikowano:2019-03-31 00:00przez: