Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "Krakowskie spacery - śladami Jana Matejki”

"Krakowskie spacery - śladami Jana Matejki”

Nasi wytrwali piechurzy po raz kolejny wzięli udział w rajdzie pieszym, którego organizatorem był Oddział PTTK w Jaworznie. Tym razem były to "Krakowskie spacery - śladami Jana Matejki”. Pani przewodnik naszą przygodę rozpoczęła od miejsca spoczynku Jana Matejki na cmentarzu Rakowickim, na którym spoczywa także Zbigniew Wodecki. Przechodziliśmy obok  ASP, pomnika Jana Matejki, przez Bramę Floriańską, obok domu rodzinnego malarza, Pałacu Sztuki. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki i wysłuchaliśmy hejnału. Następnie udaliśmy się do Sukiennic do Galerii Sztuki gdzie podziwialiśmy m.in. obrazy Jana Matejki. Podczas rajdu połączyliśmy wypoczynek czynny wraz z nauką.

Wytworzono:2019-05-26 22:11przez:
Opublikowano:2019-05-25 00:00przez: