Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali filmik prezentujący sylwetki niektórych z nich.

Wytworzono:2021-03-01 19:23przez:
Opublikowano:2021-03-01 00:00przez: