3 Maja

1, 2 i 3 maja to wyjątkowe dni dla każdego Polaka.
1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy. Tego dnia świętujemy również 17. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi, jak również Dzień Polonii i Polaków za granicą.
Z kolei 3 maja świętujemy uchwalenie konstytucji - pierwszej w Europie, a drugiej na świecie.

Każdego roku w naszej szkole w sposób uroczysty obchodziliśmy te święta, przygotowując akademię poświęconą świętu Konstytucji 3 maja.

W tym roku akademię online dla wszystkich uczniów przygotowała klasa 6 wraz z wychowawcą  - Panią Katarzyną Michalską. Na początku każdy uczestnik akademii w swoim zaciszu domowym odśpiewał hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego, a potem obejrzeliśmy filmik przygotowany przez uczniów klasy 6, odnoszący się do wydarzeń z maja 1791r.

Wytworzono:2021-05-01 10:44przez:
Opublikowano:2021-05-01 00:00przez: