Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka integracyjna

Wycieczka integracyjna

W dniu 27 maja uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 wraz z opiekunami wybrali się w poszukiwaniu przygody, na Ranczo Artemidy w Krzeszowicach. Pogoda dopisała, wiec doiliśmy krowę, jedliśmy zupę z pokrzyw i poznaliśmy właściwości wielu roślin. Zobaczyliśmy, jak dawniej konserwowano żywność, aby się nie psuła – nie używano niezdrowych środków chemicznych. Dowiedzieliśmy się jakich niegdyś używano sprzętów do pracy na roli i w domach, wypróbowaliśmy jak się pisało gęsim piórem przy nikłym świetle lampy naftowej. Każdy dosiadał też konia, kosztował kiełbaski przy ognisku i jeździł bryczką. Karmiliśmy osiołka, barany, króliki. Podziwialiśmy również pawie, papugi i kucyka.

Wytworzono:2021-05-31 08:50przez:
Opublikowano:2021-05-31 00:00przez: