Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Październikowy rajd z PTTK

Październikowy rajd z PTTK

Komisja Turystyki Pieszej PTTK Jaworzno, z którą nasza szkoła chętnie współpracuje, zorganizowała w dniu wczorajszym (16.10.2021 r.) kolejny rajd pieszy, podczas którego przeszliśmy częścią Pustyni Starczynowskiej oraz dawnym Szlakiem Pustynnym - Południowym do Olkusza. Na miejscu znaleźliśmy 16 spośród 18 figurek gwarków olkuskich, zobaczyliśmy Bazylikę św. Andrzeja, stary cmentarz z grobem Francesco Nullo, Kirkut i Kopiec Tadeusza Kościuszki. Na trasie Kacper znalazł nawet amonit z czego był bardzo zadowolony, a p. Aneta została uhonorowana dyplomem za krzewienie aktywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży. Witamy nowych piechurów z klasy 4 czyli Alicję, Natalię oraz Kacpra. Kolejny rajd odbędzie się 6 listopada, zapisy u p. Anety.

Tekst A. Zwolińska

Wytworzono:2021-10-17 16:41przez: