Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopad br. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji.  Uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy i nauczyciela muzyki, przygotowali wzruszający montaż słowno – muzyczny podczas którego wyrecytowali przygotowane wiersze oraz zaśpiewali pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Pierwszą Brygada” oraz „Idą leśni”. Wszyscy obecni podczas uroczystości wspólnie odśpiewali hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego. Wszyscy nasi uczniowie uczcili 103. rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości swoim galowym strojem przyozdobionym kokardą narodową oraz zachowaną powagą podczas uroczystej akademii. Każda klasa, SU, świetlica oraz biblioteka szkolna przygotowały swoje gazetki ścienne poświęcone symbolom narodowym oraz Józefowi Piłsudskiemu.

W związku z zagrożeniem epidemicznym związanym z COVID-19, w tym roku delegacja szkoły wraz ze sztandarem nie uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Tekst: K. Michalska

#SzkołaDoHymnu