Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Powitanie wiosny z PTTK

Powitanie wiosny z PTTK

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi, wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni…” i dlatego nasi piechurzy wybrali się dzisiaj razem z Komisją Turystyki Pieszej PTTK Jaworzno na 23 Rajd "Powitanie wiosny". Celem naszego spaceru był rezerwat "Kajasówka", więc poszliśmy czerwonym Szlakiem Tenczyńskim z Czernichowa przez „Kajasówkę” do Czułówka - łączny dystans marszu wyniósł nieco ponad 13 km. Na mecie rajdu nasza uczennica Alicja S. z klasy 4 odebrała legitymację członkowską PTTK, a Pani Aneta odznakę z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia Komisji Turystyki Pieszej Oddziału PTTK w Jaworznie oraz 70-lecia istnienia PTTK, Oddział PTTK w Jaworznie. Odznakę zdobywa się za potwierdzone uczestnictwo w co najmniej ośmiu dniach rajdowych organizowanych przez Komisję i Oddział.

Nie raz już pisaliśmy o tym, że nasza szkoła łączy pokolenia, ale taka sytuacja przydarzyła się po raz pierwszy. Na rajdy razem z naszymi uczniami wybierają się nierzadko ich rodzice, a tym razem naszą drużynę wsparła babcia Franka i Filipa ze swoją koleżanką. Paniom na tyle udzieliła się wspaniała atmosfera panująca podczas „rajdowych” wędrówek, że zapowiedziały już swój udział w kolejnym marszu. Bardzo się cieszymy i gorąco  zapraszamy, dla wszystkich chętnych znajdzie się miejsce. Po zimowej „izolacji” warto korzystać z pobytu na świeżym powietrzu.

Tekst: A. Zwolińska

Wytworzono:2022-03-13 10:04przez: