Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wspomnienie

Wspomnienie

Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich myśląc i kochając.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 10 marca 2022 roku zmarła długoletnia nauczycielka naszej szkoły pani mgr Maria Szafrańska. Pogrzeb obył się 12 marca 2022 roku na Cmentarzu Pechnickim w Jaworznie.

Pani Maria urodziła się 24 maja 1937 roku w Nieszkowicach Wielkich powiat Bochnia. W roku 1955 ukończyła Liceum Pedagogiczne w Bochni, a od dnia 15 sierpnia tegoż roku podjęła pracę w Szkole Podstawowej w Jeleniu. W latach 1965-1967 kontynuowała naukę w Studium Nauczycielskim w Krakowie na kierunku filologia polska, a w roku 1982 ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Całe swoje życie zawodowe związała ze Szkołą Podstawową nr 21 w Jaworznie Jeleniu, uczyła języka polskiego, wychowała wiele pokoleń jeleńskiej młodzieży.

Za swoją wzorową pracę została odznaczona: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Pamiątkowym ZNP, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała Nagrodę Inspektora Oświaty i Wychowania, Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania oraz Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania II stopnia.

W intencji zmarłej śp. Pani Marii Szafrańskiej zostanie odprawiona msza św. w kościele p.w. Świętego Krzyża w Jaworznie Jeleniu w dniu 29 kwietnia 2022 roku o godzinie 18.00.

Tekst: E. Kamińska

Wytworzono:2022-03-16 19:27przez: