Opieka stomatologiczna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2019

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U.2019, poz.1078) opieka stomatologiczna dla uczniów naszej szkoły będzie sprawowana przez wybrany przez Rodziców gabinet dentystyczny, z którym dyrektor szkoły ma podpisaną umowę.

Wobec powyższego, uprzejmie proszę Rodziców naszych uczniów o zapoznanie się z przedstawioną ofertą oraz o złożenie stosownego oświadczenia o wyborze gabinetu u wychowawcy klasy w czasie najbliższych zebrań z rodzicami w terminie do 12. 09. 2019r.

Zakres opieki jest określony w art. 9 w/w ustawy i nie obejmuje ortodoncji.

Jednocześnie informuję, że warunkiem skorzystania przez ucznia ze świadczeń w tym zakresie jest Państwa zgoda wyrażona na piśmie do świadczeniodawcy realizującego opiekę.

Macie Państwo również prawo wyrażenia sprzeciwu do świadczeniodawcy realizującego opiekę, jednak w trosce o zdrowie uczniów zachęcam do skorzystania z dostępnych możliwości.

 

Wykaz gabinetów stomatologicznych.

Informacja dotycząca opieki stomatologicznej w wyznaczonym gabinecie dentystycznym - druk do wypełnienia przez rodziców.