Pielgrzymka ósmoklasistów

2 października 2019

Po raz pierwszy po likwidacji gimnazjów młodzież z naszej diecezji pielgrzymowała do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na zmianę cyklu kształcenia pielgrzymka objęła uczniów ostatnich, ósmych klas szkoły podstawowej. Pielgrzymka rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ostatni rok edukacji przed ważnym życiowym wyborem szkoły średniej.

Eucharystii w kalwaryjskim maryjno-pasyjnym sanktuarium przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. W homilii przypominał młodym, że Maryja interweniuje w losy świata i pojedyńczych ludzi, a wytrwała i ufna modlitwa, zwłaszcza różańcowa, pomaga rozwiązać największe trudności. Przed kalwaryjskim obrazem Matki Bożej młodzi wypowiedzieli swój akt zawierzenia zakończony wspólnym odmówieniem modlitwy "Pod Twoją obronę...".

1 października w Kalwarii nie zabrakło również uczniów kl VIII z naszej szkoły. Razem z uczniami SP22 wzięliśmy udział w pielgrzymce, a pogoda nam dopisała. Duchowe przeżycia w sanktuarium, na kalwaryjskich dróżkach i drodze krzyżowej połączyliśmy z radością spotkania kolegów i obowiązkowym wspólnym ucztowaniem.