Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Spotkanie z górnikiem w klasie I

Spotkanie z górnikiem w klasie I

Z okazji wczorajszej Barbórki uczniowie klasy I gościli dzisiaj Ratownika Górniczego p. Rafała Stoleckiego oraz pracownika Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworznie p. Rafała Lichockiego. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o warunkach pracy pod ziemią, oraz o tym jak niebezpieczna to praca. Dowiedzieliśmy się również, że winda, którą zjeżdża się pod ziemię to szola, a czapka że stroju galowego górnika to czako. Mogliśmy zobaczyć film, który przybliżył nam wygląd pomieszczeń, maszyn i urządzeń znajdujących się pod ziemią. Każdy mógł przymierzyć elementy stroju oraz wyposażenia Ratownika Górniczego.

Wytworzono:2019-12-05 20:38przez:
Opublikowano:2019-12-05 00:00przez: