Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Strona główna

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Artykuły

  • „Trzymaj Formę” 2025/2026 - podsumowanie działań

    W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła aktywnie realizowała Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

    W ramach programu uczniowie uczestniczyli w licznych działaniach edukacyjnych, sportowych i profilaktycznych. Organizowaliśmy aktywne przerwy, rajdy piesze, zajęcia sportowe, warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania,  Dzień pustej klasy - „Śniadanie na trawie”, konkursy oraz projekty promujące zdrowe nawyki. Realizowane działania pozwalały uczniom zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności oraz kształtować postawy sprzyjające dbaniu o zdrowie.

     

    Czytaj Więcej o: „Trzymaj Formę” 2025/2026 - podsumowanie działań
  • Realizacja programu profilaktycznego „RÓWIEŚNICY” 2025/2026

    W roku szkolnym 2025/2026 w szkole realizowany był ogólnopolski program profilaktyczny „RÓWIEŚNICY”, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy, poprzez rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych uczniów. Program został opracowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i skierowany jest do młodzieży w wieku 13–16 lat.

     

     

    Czytaj Więcej o: Realizacja programu profilaktycznego „RÓWIEŚNICY” 2025/2026
  • Warsztaty "Edukacja z wojskiem"

    17 czerwca br. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawiciela XIII Śląskiej Brygady Terytorialnej Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”.

    Podczas spotkania uczniowie poznali zasady obrony cywilnej, ewakuacji i postępowania w sytuacjach zagrożenia, a także podstawy pierwszej pomocy, funkcjonowanie systemu alarmowania oraz sposoby wzywania pomocy. Dowiedzieli się również, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, bezpiecznie korzystać ze schronienia oraz czym są bezpieczeństwo i kryzys.

    Zajęcia były cenną lekcją edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując duże zainteresowanie omawianą tematyką. Dziękujemy za przeprowadzenie wartościowych i inspirujących zajęć.

    Czytaj Więcej o: Warsztaty "Edukacja z wojskiem"
  • AleMózgi 2025/2026

    Uczeń naszej szkoły został laureatem IV miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 7-8 w III edycji trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno – informatycznego "AleMózgi 2025/2026". Organizatorem konkursu jest Szkoła Programowania s.c. Patronat honorowy nad konkursem sprawują: Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

    Tekst: K. Michalska

    Czytaj Więcej o: AleMózgi 2025/2026
  • Dzień bez plecaka

    W piątek, 12 czerwca 2026 roku, w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień bez plecaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i poczuciem humoru.

    Tego dnia tradycyjne plecaki zostały zastąpione przez najróżniejsze przedmioty codziennego użytku. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć książki i zeszyty przewożone w walizkach, koszykach na zakupy, skrzynkach na narzędzia, wiaderkach, a nawet w dziecięcych wózkach czy plastikowych betoniarkach. Pomysłowość uczestników nie znała granic, a niektóre rozwiązania wywoływały wiele uśmiechów i pozytywnych komentarzy.

     

    Czytaj Więcej o: Dzień bez plecaka
  • „Zakładka od serca”

    Z dumą ogłaszamy, iż uczennica naszej szkoły Julia z klasy 6 zajęła I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Zakładka od serca”. Wśród ogromnej ilości zgłoszonych prac, aż 12 należało do naszych uczniów. Gratulujemy Julii sukcesu i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i piękne prace. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Jaworznie.

    Czytaj Więcej o: „Zakładka od serca”
  • Trzydniowa wycieczka klasy 5 do Jodłówki Tuchowskiej

    W dniach 1–3 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 5 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Jodłówki Tuchowskiej. Program wyjazdu był bardzo bogaty i pełen atrakcji, dlatego nikt nie miał czasu na nudę. Każdy dzień przynosił nowe przygody, ciekawe zajęcia i niezapomniane wrażenia.

    Pierwszego dnia, po przyjeździe i zakwaterowaniu, uczniowie wyruszyli na wycieczkę na Brzankę – malowniczy szczyt położony w Paśmie Brzanki na Pogórzu Ciężkowickim. Dodatkową atrakcją było wejście na wieżę widokową, z której można podziwiać piękną panoramę okolicznych Beskidów oraz doliny rzeki Białej. Po powrocie uczestnicy wzięli udział w warsztatach mydlarskich, zajęciach sportowych na boisku oraz wieczornej dyskotece.

     

    Czytaj Więcej o: Trzydniowa wycieczka klasy 5 do Jodłówki Tuchowskiej
  • Wycieczki klasy ósmej

    W dniach 1 i 2 czerwca br. uczniowie klasy VIII udali się do Ośrodka Wczasowo-Rekolekcyjnego Caritas im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej w Zakrzowie. W drodze do miejsca docelowego zwiedzili Park Etnograficzny Krakowiaków Zachodnich w Wygiełzowie oraz zamek Lipowiec w Babicach. Po zakwaterowaniu w ośrodku, posiłku i krótkim odpoczynku młodzież aktywnie spędzała czas, korzystając z nowoczesnego kompleksu sportowego. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. Drugiego dnia, w drodze powrotnej, zwiedziliśmy barokowy Kościół Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, należący do zespołu klasztornego bernardynów w Alwerni. W tym mieście odwiedziliśmy również Małopolskie Muzeum Pożarnictwa z wieloma zabytkowymi wozami strażackimi oraz ciekawymi interaktywnymi stanowiskami.

    Natomiast 8 czerwca uczniowie klasy VIII zwiedzili  Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Była to ważna i poruszająca lekcja historii, skłaniająca do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej oraz wartością pokoju i szacunku dla drugiego człowieka.

    Tekst: B. Stuchlik

    Czytaj Więcej o: Wycieczki klasy ósmej
  • Karta rowerowa

    Egzamin na kartę rowerową uczniów klasy 4 jest już za nimi! 
    Choć przed egzaminem nie brakowało emocji i lekkiego stresu, wszyscy poradzili sobie znakomicie i zdobyli swoje pierwsze „rowerowe prawo jazdy”. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu bezpiecznych kilometrów, radości z jazdy oraz zawsze szerokiej drogi!

    Tekst: B. Stuchlik

    Czytaj Więcej o: Karta rowerowa