Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Rok szkolny 2023/2024

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Rok szkolny 2023/2024

Artykuły

 • Warsztaty w bibliotece

  Dnia 4 kwietnia 2024 klasa druga wybrała się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach filia w Jaworznie na zajęcia z teatrzykiem Kamishibai i kodowaniem. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały "Legend Śląskich".  Dowiedziały się jak odkryto węgiel, a stary słowiański diabeł przeczytał historię o powstaniu Pustyni Błędowskiej. Wysłuchano też Legendy o Skarbniku. Były również kodowanki i zagadki. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom. Zajęcia bardzo nam się podobały.

  Tekst: S. Bednarek

  Czytaj Więcej o: Warsztaty w bibliotece
 • Przerwa na czytanie

  Nasza szkoła lubi promować czytelnictwo i robi to na wiele sposobów i dlatego też wzięła udział w kolejnej już odsłonie IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasi czytelnicy przyłączyli się do bicia rekordu 30 października bieżącego roku podczas przerw śródlekcyjnych. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Tym razem czytaliśmy wszyscy na hali sportowej, każdy znalazł na niej miejsce dla siebie. Nauczyciele oraz pracownicy administracji także wspierali nas w tej akcji. Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, a po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i każdym miejscu. Udział w akcji wzięło 140 uczniów, 11 nauczycieli w tym specjaliści i dyrekcja szkoły oraz 4 pracowników administracji i obsługi. Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

  Tekst: A. Zwolińska

  #przerwanaczytanie

  Czytaj Więcej o: Przerwa na czytanie
 • Klasa I w MBP

  W dniu 18 października klasa pierwsza odwiedziła Miejską Biblioteka Publiczną z filią w Jeleniu, aby lepiej poznać zawód bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jakie zasady panują w bibliotece, jak wypożyczać książki, a przede wszystkim zobaczyły jak wygląda praca bibliotekarza. Następnie świetnie się bawiły wykonując quizy o jesieni oraz  zrobiły wyklejankę z pięknymi jesiennymi ludkami,  które zabrały, aby powiesić na gazetkę klasową w szkole.

  Tekst: S. Bednarek

  Czytaj Więcej o: Klasa I w MBP

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-04 19:40przez:
Opublikowano:2023-09-04 19:40przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:487

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.