Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Rok szkolny 2023/2024

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Rok szkolny 2023/2024

Artykuły

 • Apel przedświąteczny

  27 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole apel, w trakcie którego zostały ogłoszone wyniki konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski.
  Z okazji Dnia Patrona Szkoły Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs wiedzy o królu Kazimierzu Wielkim. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV - VII. Laureatami tego konkursu zostali: Berenika Kula z klasy V (I miejsce), Maja Szuster z klasy V (II miejsce) oraz Lena Prędka i Lena Partyńska z klasy  VII (III miejsce).
  Dla uczniów klas młodszych SU ogłosił konkurs "Portret Kazimierza Wielkiego". Nagrodzono prace Jakuba Nowaka z kl. II oraz Marleny Remin z kl. III. 
  Z okazji zbliżających się świąt został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W kategorii klas I - III nagrodzono: Emmę Dubiel z kl. II (I miejsce), Laurę Wójciak z kl. II (II miejsce) oraz Olgę Najder z kl. III (III miejsce). W kategorii klas IV - VII najpiękniejsze kartki wykonali: Ada Bożek z kl. IV (I miejsce), Franciszek Banasik z kl. VII (II miejsce) i Milena Dziarkowska z kl. IV (III miejsce). Komisja konkursowa przyznała również  pięć wyróżnień, które otrzymali: Jowita Dolinowska, Marlena Remin i Zofia Banasik - uczennice klasy III oraz Alicja Juras z klasy IV i Filip Banasik z klasy VII. Ponadto każdy niewyróżniony uczestnik konkursu otrzymał podziękowanie za udział w konkursie i drobny upominek. Nagrody w konkursach ufundował Samorząd Uczniowski. 

  Czytaj Więcej o: Apel przedświąteczny
 • Dzień samorządności

  21 marca 2024 r., pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole dzień samorządności. To wyjątkowe święto, którego z niecierpliwością oczekują zwłaszcza najstarsi uczniowie. Tego dnia Pani dyrektor właśnie im przekazuje symboliczny klucz do drzwi szkoły. W tym roku klucz, a wraz z nim władzę w szkole, Pani dyrektor złożyła na ręce Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego – Jakuba Grabowskiego, którego dzielnie wspierała jego zastępczyni - Emilia Migacz. Przez dwie godziny w szkole rządzili uczniowie klasy siódmej, którzy niezwykle odpowiedzialnie i poważnie potraktowali przekazane im kompetencje. Wcielili się w role nauczycieli, prowadząc zajęcia lekcyjne w klasach swoich młodszych koleżanek i kolegów. Wszyscy, zarówno uczący, jak i nauczani, wspaniale się bawili, a nauczyciele mieli okazję na chwilę powrócić do ławy szkolnej i znów poczuć się uczniami. Nie trwało to jednak długo i w końcu nadszedł czas, kiedy trzeba było z powrotem oddać władzę w szkole Pani dyrektor.

   

  Czytaj Więcej o: Dzień samorządności
 • Spotkania z prezydentem

  W ostatnim czasie przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami brali udział w kilku spotkaniach z Prezydentem Miasta Jaworzna Panem Pawłem Silbertem.

  Pierwsze spotkanie, które miało miejsce w SP3 w Jaworznie w dniu 14 marca br. dotyczyło podsumowania I edycji Jaworznickiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Młodzieży. W tym spotkaniu naszą szkołę reprezentowali Franek i Szymon z klasy 7 wraz z panią Beatą Nowak. Projekt opracowany przez naszych uczniów w I edycji nie otrzymał dofinansowania, ale mamy już pomysły na kolejną edycję. 

  Kolejne spotkanie odbyło się 15 marca br. w II LO w Jaworznie z okazji 10-lecia Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna. W spotkaniu uczestniczyli Radni nowej oraz minionej kadencji, a także przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nas reprezentował Kuba Grabowski - przewodniczący SU wraz z  panią Urszula Cięciel.

  Na trzecie spotkanie zostaliśmy zaproszeni w dniu 20 marca br. do I LO w Jaworznie na coroczne spotkanie Prezydenta Miasta Jaworzna z przedstawicielami samorządów szkolnych z jaworznickich szkół, które podkreśla zaangażowanie młodzieży w sprawy samorządowe. Dyskusję młodzieży z Prezydentem poprzedziły warsztaty "Myśl lokalnie - działaj globalnie? Jak Web 3.0 zmienia gospodarkę i politykę" przeprowadzone przez prof. dr hab. Waldemara Wojtasika z Uniwersytetu Śląskiego. W tym spotkaniu z ramienia naszej szkoły udział wzięli Kuba Grabowski i Emilia Migacz pod opieką pani Angeliki Gierek.

  Tekst: S. Jochymek

   

   

  Czytaj Więcej o: Spotkania z prezydentem
 • Mikołajki

  6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku od samego rana kręciły się po szkolnych korytarzach i salach lekcyjnych dzieci ubrane w stroje kojarzące się z mikołajkami. Było wśród nich mnóstwo Mikołajów, śnieżynek, reniferów i elfów. Uczniowie, którzy włączyli się w tę przedświąteczną zabawę, nie byli tego radosnego dnia pytani. Wszyscy z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwali przybycia najprawdziwszego Świętego Mikołaja, który w końcu dotarł do naszej szkoły w towarzystwie nieodłącznych śnieżynek oraz przyjaznego elfa. Najpierw odwiedził najmłodszych uczniów z klas I - III, wręczając im wymarzone prezenty. Starsi uczniowie również otrzymali podarki od Świętego Mikołaja. O słodkich upominkach dla dzieci pamiętała również Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

  Tekst: E. Proksa

  Czytaj Więcej o: Mikołajki
 • Dzień Chłopca

  W tym roku dzień chłopca wypadł w sobotę. Samorząd Uczniowski już w czwartek rozpoczął świętowanie tego dnia. Dziewczynki ze wszystkich klas wybrały swojego super chłopca - najsympatyczniejszego, najmilszego, najbardziej pomocnego i uśmiechniętego kolegę. Na apelu przedstawiły swoich wybrańców, charakteryzując krótko każdego z nich. Następnie żeńska część społeczności szkolnej wybrała w wyniku głosowania "Super chłopca SP 21" w dwóch kategoriach: klas młodszych (I - III) oraz klas starszych (IV - VII). W piątek ogłoszono wyniki głosowania. W kategorii klas młodszych tytuł "Super chłopca" otrzymał uczeń klasy III - Alan Patrzylas, a w kategorii klas starszych, drugi rok z rzędu, "Super chłopakiem" wybrano ucznia klasy VII - Szymona Kostrzewę. Szkolni oraz klasowi super chłopcy otrzymali certyfikaty i upominki ufundowane przez SU, a pozostali chłopcy na osłodę zostali poczęstowani czekoladkami.

  Tekst: E. Proksa

  Czytaj Więcej o: Dzień Chłopca

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-04 19:46przez:
Opublikowano:2023-09-04 19:46przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:558

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.