Rok szkolny 2019/2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Andrzejki

Przejdź do - Andrzejki

W dniu dzisiejszym Samorząd Uczniowski przygotował wraz z Panią Pedagog mnóstwo andrzejkowych atrakcji. Nasze wróżki zapewniły dzieciom i młodzieży możliwość poznania przyszłości z „przymrużeniem oka”. Wszystkie chętne dziewczyny mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, a chłopcy - przyszłej wybranki, jak liczne będą mieć potomstwo, kim zostaną w przeszłości itp. Było bardzo wesoło. Dziękujemy za miłą zabawę.

29 listopada 2019


Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek

Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy księżniczki, rycerzy, Czerwonego Kapturka, Diabolinę oraz całe mnóstwo innych znamienitych postaci rodem z bajkowych kart i kadrów filmowych. To wszystko za sprawą obchodów Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością w przygotowaniu strojów. Dla dzieci z klas I-III wychowawcy przygotowali bajkowy quiz, muzyczne zgadywanki oraz bajkową rewię mody. W czasie zajęć świetlicowych, bibliotecznych oraz lekcji z pedagogiem uczniowie również przenosili się w bajkowy świat za sprawą kart pracy, głośnego czytania oraz zabawy „Zgadnij, jaką postacią z bajki jestem!”. To był naprawdę udany BAJKOWY dzień.

5 listopada 2019


Światowy Dzień Spódnicy

Przejdź do - Światowy Dzień Spódnicy

30 października obchodzony jest Światowy Dzień Spódnicy. W naszej szkole SU zorganizował konkurs na najoryginalniejszą spódniczkę. Ku zaskoczeniu niemal wszystkich, dziewczyny okazały się bardzo kreatywne. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.

30 października 2019


Dzień Kropki

Przejdź do - Dzień Kropki

“Międzynarodowy Dzień Kropki” zapoczątkowano w 2008 roku, którego inspiracją była mała Vashti  bohaterka książeczki dla dzieci pt. “The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora książek Petera H. Reynolds’a. Vashti dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowieść zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Nie inaczej było też i w naszej szkole, kiedy to po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Kropki. Kreatywność uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania i kropek było dziś całe mnóstwo. Zarówno najmłodsi jaki  i nieco starsi uczniowie za swoją aktywność na lekcjach otrzymywali od nauczycieli kropki. Osoba, która uzbierała ich największą ilość otrzyma bon na niepytanie. Wyniki poznamy już wkrótce.

 Pomysł "Dnia Kropki" w naszej szkole to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

16 września 2019