Zajęcia świetlicowe 2019/2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Kobiet

Przejdź do - Dzień Kobiet

Podczas zajęć świetlicowych wychowawca p. Edyta oraz pedagog zapoznały najmłodsze dzieci z postaciami kobiet, które zmieniły świat. Świetliczaki miały okazję posłuchać o inspirujących kobietach, które na trwałe zapisały się na kartach historii, zmieniając oblicze świata. Każda z nich jest szczególna i przyczyniła się do wielu zmian. Było wiele pytań, niektóre postacie były już znane naszym uczniom, co nas bardzo cieszy.

10 marca 2020


Bezpieczni w sieci

Przejdź do - Bezpieczni w sieci

Na zajęciach świetlicowych wychowankowie poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Po obejrzeniu filmików pt. „Bądź bezpieczny w sieci” przedyskutowano ten ważny problem, a wnioski umieszczono w formie posteru.

25 lutego 2020


Wiemy więcej o naszych pupilach

Przejdź do - Wiemy więcej o naszych pupilach

Dzień Kota – to dobra okazja do poszerzenia wiedzy o zwierzętach. Niesamowite opowieści o swoich pupilach wzbudzały wiele emocji. Ciekawostki o kotach domowych i dzikich poznano, oglądając filmy oraz kolorując tematyczne malowanki. Podziwiano również modele kotów wykonane jako prace konkursowe.

17 lutego 2020


Walentynkowa świetlica wartości

Przejdź do - Walentynkowa świetlica wartości

W Dniu św. Walentego nasze świetliczaki rozmawiały o wartościach: miłości, przyjaźni, koleżeństwie, szczerości, szacunku. Dmuchali baloniki i pisali na nich nazwy wartości ogólnolnoludzkich. Młodsi kolorowali serduszka, a starsi wycinali ich kształt z czerwonego kartonu i mocowali na patyczkach. W bardzo przyjemnej serdecznej atmosferze upłynął dzień 14 lutego w naszej świetlicy.

17 lutego 2020


Święta tuż, tuż ...

Przejdź do - Święta tuż, tuż ...

Prace naszych wychowanków udekorowały świetlicę. Taki klimat sprzyja poznawaniu tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

15 grudnia 2019


Zachowanie - ważna rzecz

Przejdź do - Zachowanie - ważna rzecz

W ramach tworzenia systemu zachowań pożądanych, oczekiwanych oraz kultury zachowania w szkolnej świetlicy i w szkole wychowawca najmłodszej grupy p. Edyta wraz z pedagogiem przeprowadziły zajęcia. Dzieci miały za zadanie samodzielnie przypisać zachowania w odpowiednie kategorie. Uczniowie zaangażowali się w pracę, pojawiły się przykłady zachowań z życia szkolnego.

10 grudnia 2019


Dzień Misia na świetlicy

Przejdź do - Dzień Misia na świetlicy

Postać misia pojawia się w wielu bajkach – przekonali się o tym świetliczaki, uczestnicząc w odbiorze prezentacji pt. „Historia postaci misia w filmie dla dzieci”. Po obejrzeniu krótkich odcinków bajek pt. „Gumisie” i „Miś Puchatek” wykonano prace plastyczne, stosując różne materiały i techniki.

29 listopada 2019


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W dniu 20.11.2019 r. wychowankowie świetlicy włączyli się w szkolne obchody 30–lecia uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Analizując treść wierszy: J. Korczaka pt. ”Prawa dziecka” oraz M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka” wskazano prawa dzieci. Wnioski umieszczono na tablo. Przygotowano również okazjonalną dekorację świetlicy: niebieski „firanki”, niebieskie balony z wypisanymi prawami dziecka oraz wystawkę malowanek.

21 listopada 2019


Owocowo-warzywne zwierzaki - wyniki konkursu

Przejdź do - Owocowo-warzywne zwierzaki - wyniki konkursu

Owocowo-warzywne zwierzaki - konkurs świetlicowy rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono 13 przepięknych, pomysłowych prac. Jury nie mogło zdecydować, która praca jest najlepsza. Zwycięzców wyłoniono 18 listopada w wyniku głosowania świetliczaków.

I miejsce zajęła Alicja z klasy drugiej, II miejsce - Matylda z klasy pierwszej, III miejsce Amelia z klasy drugiej.

Przyznano trzy wyróżnienia dla Szymona z klasy III, Alicji z II i Bereniki z klasy I.

Nagrody, słodycze i dyplomy wręczyły w Dniu Życzliwości pani Dyrektor i pani Urszula Cięciel.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

21 listopada 2019


Czytamy, opowiadamy i tworzymy

Przejdź do - Czytamy, opowiadamy i tworzymy

Na zajęciach świetlicowych wychowankowie grupy II włączyli się w realizację zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wspólnie z wychowawcą przeczytano lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Po przeanalizowano treści, przydzielono grupom zadania projektowe. Wykonano poster o losach bohatera, psa Lampo. Projekt zaprezentowano świetliczakom grupy I.

15 listopada 2019