Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Zajęcia świetlicowe 2019/2020

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Zajęcia świetlicowe 2019/2020

Artykuły

 • Dzień Kobiet

  Podczas zajęć świetlicowych wychowawca p. Edyta oraz pedagog zapoznały najmłodsze dzieci z postaciami kobiet, które zmieniły świat. Świetliczaki miały okazję posłuchać o inspirujących kobietach, które na trwałe zapisały się na kartach historii, zmieniając oblicze świata. Każda z nich jest szczególna i przyczyniła się do wielu zmian. Było wiele pytań, niektóre postacie były już znane naszym uczniom, co nas bardzo cieszy.

  Czytaj Więcej o: Dzień Kobiet
 • Bezpieczni w sieci

  Na zajęciach świetlicowych wychowankowie poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Po obejrzeniu filmików pt. „Bądź bezpieczny w sieci” przedyskutowano ten ważny problem, a wnioski umieszczono w formie posteru.

  Czytaj Więcej o: Bezpieczni w sieci
 • Walentynkowa świetlica wartości

  W Dniu św. Walentego nasze świetliczaki rozmawiały o wartościach: miłości, przyjaźni, koleżeństwie, szczerości, szacunku. Dmuchali baloniki i pisali na nich nazwy wartości ogólnolnoludzkich. Młodsi kolorowali serduszka, a starsi wycinali ich kształt z czerwonego kartonu i mocowali na patyczkach. W bardzo przyjemnej serdecznej atmosferze upłynął dzień 14 lutego w naszej świetlicy.

  Czytaj Więcej o: Walentynkowa świetlica wartości
 • Zachowanie - ważna rzecz

  W ramach tworzenia systemu zachowań pożądanych, oczekiwanych oraz kultury zachowania w szkolnej świetlicy i w szkole wychowawca najmłodszej grupy p. Edyta wraz z pedagogiem przeprowadziły zajęcia. Dzieci miały za zadanie samodzielnie przypisać zachowania w odpowiednie kategorie. Uczniowie zaangażowali się w pracę, pojawiły się przykłady zachowań z życia szkolnego.

  Czytaj Więcej o: Zachowanie - ważna rzecz
 • Dzień Misia na świetlicy

  Postać misia pojawia się w wielu bajkach – przekonali się o tym świetliczaki, uczestnicząc w odbiorze prezentacji pt. „Historia postaci misia w filmie dla dzieci”. Po obejrzeniu krótkich odcinków bajek pt. „Gumisie” i „Miś Puchatek” wykonano prace plastyczne, stosując różne materiały i techniki.

  Czytaj Więcej o: Dzień Misia na świetlicy
 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  W dniu 20.11.2019 r. wychowankowie świetlicy włączyli się w szkolne obchody 30–lecia uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Analizując treść wierszy: J. Korczaka pt. ”Prawa dziecka” oraz M. Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka” wskazano prawa dzieci. Wnioski umieszczono na tablo. Przygotowano również okazjonalną dekorację świetlicy: niebieski „firanki”, niebieskie balony z wypisanymi prawami dziecka oraz wystawkę malowanek.

  Czytaj Więcej o: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
 • Owocowo-warzywne zwierzaki - wyniki konkursu

  Owocowo-warzywne zwierzaki - konkurs świetlicowy rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono 13 przepięknych, pomysłowych prac. Jury nie mogło zdecydować, która praca jest najlepsza. Zwycięzców wyłoniono 18 listopada w wyniku głosowania świetliczaków.

  I miejsce zajęła Alicja z klasy drugiej, II miejsce - Matylda z klasy pierwszej, III miejsce Amelia z klasy drugiej.

  Przyznano trzy wyróżnienia dla Szymona z klasy III, Alicji z II i Bereniki z klasy I.

  Nagrody, słodycze i dyplomy wręczyły w Dniu Życzliwości pani Dyrektor i pani Urszula Cięciel.

  Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

  Czytaj Więcej o: Owocowo-warzywne zwierzaki - wyniki konkursu
 • Czytamy, opowiadamy i tworzymy

  Na zajęciach świetlicowych wychowankowie grupy II włączyli się w realizację zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wspólnie z wychowawcą przeczytano lekturę pt. „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego. Po przeanalizowano treści, przydzielono grupom zadania projektowe. Wykonano poster o losach bohatera, psa Lampo. Projekt zaprezentowano świetliczakom grupy I.

  Czytaj Więcej o: Czytamy, opowiadamy i tworzymy

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-08-26 21:58przez:
Opublikowano:2019-08-26 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2820

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.