Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Zajęcia i akcje

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Zajęcia i akcje

Artykuły

 • Seminarium „ABC do kariery”

  W dniu dzisiejszym reprezentacja uczniów z kl. 8 uczestniczyła z doradcą zawodowym w Seminarium „ABC do kariery”. Spotkanie zorganizowane było przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Młodzież miała okazje przypomnieć sobie procedury przebiegu egzaminu oraz zapoznać się z arkuszem egzaminacyjnym. Reprezentacja przekaże zdobyte informacje swoim koleżankom i kolegom.

  Czytaj Więcej o: Seminarium „ABC do kariery”
 • Spotkanie z dietetykiem

  Dziś odbyło się zaległe spotkanie z dietetykiem w klasie III w ramach OTK – „Spotkanie z człowiekiem pasji”. Pani dietetyk Magdalena Wartała  prosto i zrozumiale opisała uczniom piramidę zdrowego żywienia. Następnie obył się quiz, podczas którego uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania, m.in. ile posiłków dziennie zjadamy i co powinny one zawierać, aby organizmowi dostarczyć pozytywnych wartości? W części warsztatowej, uczniowie samodzielnie robili kulki z mleka kokosowego i kaszy jaglanej – przygotowanej przez Panią  dietetyk, a następnie obtaczali je w kokosie lub gorzkim kakao. Zabawa świetna, smaczna i przede wszystkim bardzo zdrowa. Każdy uczeń otrzymał wizytówkę z linkiem do strony internetowej, na której Pani dietetyk umieściła przepisy na zdrowe jedzenie. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie skorzystają z rad, które otrzymali podczas spotkania. Dziękujemy Pani Magdzie za miłą wizytę i przekazaną wiedzę.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z dietetykiem
 • Zajęcia w klasie II

  Uczniowie kl. II – uczestniczyli w zajęciach z doradcą zawodowym. Poznali sylwetkę doradcy zawodowego oraz poznawali zawody poprzez aplikację plikers. Zajęcia odbywały się w radosnej i przyjaznej atmosferze. To dopiero początek naszej wspólnej pracy…..

  Czytaj Więcej o: Zajęcia w klasie II
 • ABC do kariery

  W dniu dzisiejszym doradca zawodowy wraz z grupą uczniów klasy 8 wziął udział w seminarium "ABC do kariery" organizowanym przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Jaworznie.  Podczas spotkania omówiono zasady przeprowadzania egzaminów ósmoklasisty z języka polskiego, angielskiego i matematyki począwszy od bieżącego roku szkolnego.

  Czytaj Więcej o: ABC do kariery
 • Dzień Górnika

  Orientacji zawodowej ciąg dalszy. Dzisiaj w dniu św. Barbary patronki górników naszym zwyczajem staje się spotkanie najmłodszych klas: pierwszej i czwartej z emerytowanym górnikiem KWK Jaworzno panem Januszem. Górniczy strój, czako, szpada i kordzik bardzo interesowały naszych uczniów. Krótkie filmiki, które pan Janusz wyświetlił, pokazywały ciężką pracę pod ziemią. W ramach doradztwa zawodowego pan Janusz spotkał się również z klasą ósmą, ale tym razem prelekcja dotyczyła cech osobowych człowieka, który chciałby pracować w przemyśle górniczym lub jako inżynier maszyn i urządzeń górniczych. Młodzież była zainteresowana, na koniec padło kilka pytań, były podziękowania i serdeczne życzenia. Jeszcze raz dziękujemy panu Januszowi - przyjacielowi naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy również Tauron Wydobycie S.A. za pamiątkowe upominki.

  Czytaj Więcej o: Dzień Górnika

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-05-14 13:35przez:
Opublikowano:2019-05-14 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2078

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.