Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Rok szkolny 2020/2021

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Rok szkolny 2020/2021

Artykuły

 • "Lekcja w kinie"

  11 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach filmowych „Lekcja w kinie”. Po części warsztatowej prowadzonej przez polskich aktorów, w której dzieci dowiedziały się jak powstaje komiks, jak graficznie pokazać emocje oraz wiele innych ciekawostek odnośnie procesu tworzenia filmu, uczniowie obejrzeli pełnometrażowy film pt. „Liliana Pędziwiatr”, który powstał na podstawie komiksu.  Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym warsztaty filmowe odbędą się w trybie stacjonarnym w Multikinie.

  Dodatkową atrakcją  tej  lekcji online było to, że dzieci uczestniczyły w piżamach. Każdy mógł zabrać z domu podusię, kocyk oraz swojego ulubionego pluszaka.  Były  również przekąski, jak w prawdziwym domowym kinie. Akcja SU miała na celu przeniesienie warunków domowych do szkoły, a co za tym idzie, niwelowanie lęku związanego z powrotem do szkoły. Tego rodzaju zajęcia pozytywnie wpłynęły również na relacje między rówieśnikami.

  Czytaj Więcej o: "Lekcja w kinie"
 • Dzień Przyjaźni

  10 czerwca z inicjatywy SU w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Przyjaźni. Każdy uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie ze swoim przyjacielem w fotobudce. Pogłębialiśmy relacje przez wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Starsi uczniowie mieli lekcje na trawie, a młodsi malowali kredą obrazy przyjaźni na boisku szkolnym, grali w gry zespołowe oraz świetnie bawili się na placu zabaw. Było odlotowo!

  Ciekawostka: Dzień Przyjaciela przypada 9 czerwca, a Międzynarodowy Dzień Przyjaźni 2021 - 30 lipca.

  Czytaj Więcej o: Dzień Przyjaźni
 • Szkoła pamięta.

   
  11 marca 1994 r. zmarł Józef Maca - mieszkaniec Jelenia, który uczestniczył w obronie Westerplatte podczas II wojny światowej.
  W tym roku szkolnym, ze względu na stan epidemiczny, uczniowie naszej szkoły udają się na jego grób, przy okazji ważnych wydarzeń historycznych, bo już o tym wspominaliśmy, zostaliśmy o to poproszeni w ramach akcji "Znicz dla westerplatczyka".
   
  Czytaj Więcej o: Szkoła pamięta.
 • Dzień Postaci z Bajek

  Dziś 5 listopada w naszej szkole było niezwykle kolorowo i radośnie, a to za sprawą przepięknych i pomysłowych przebrań uczniów klas I - III, którzy na ten jeden dzień zamienili się w soją ulubioną postać bajkową w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej odbył się pokaz przygotowanych strojów, wspólne odtańczenie makareny, gry i zabawy, zagadki o postaciach z bajek oraz głośne czytanie wybranych bajek przez nauczycieli. Na zajęciach świetlicowych temat również był kontynuowany. Dzieci wykonały kolorowanki tematyczne, a następnie obejrzały bajkę Smerfy. 

  Dziewczyny z klasy VII nie były gorsze i też "świętowały" - zdalnie ten niesamowity, bajkowy dzień.

  Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunom za zorganizowanie dzisiejszego dnia.

  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie "bajkowych" strojów.

   

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Postaci z Bajek
 • Dzień Uśmiechu

  Dzień Uśmiechu - radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball. Wczoraj udało nam się uchwycić dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Śmiech tak jak cytryna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego połączyliśmy oba składniki. A efekty można zobaczyć w galerii do posta.

  Czytaj Więcej o: Dzień Uśmiechu

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-04 10:38przez:
Opublikowano:2020-10-04 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2087

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.