Wycieczki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

W sztolni Janina

Przejdź do - W sztolni Janina

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym z okazji Barbórki uczniowie klasy II i V z wychowawcami i doradcą zawodowym zwiedzili sztolnię ZG Janina w Libiążu. Było to wspaniałe przeżycie, doświadczyliśmy w warunkach warsztatowych jak pracuje się na dole w kopalni. Uczniowie poznali zawód górnika, wyposażenie kopalni oraz odkrywali jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać kandydat. Na koniec zobaczyli salę tradycji, gdzie historia łączy się z teraźniejszością.

Dziękujemy Górnikom ZG Janina za wspaniałą lekcję.

5 grudnia 2019


W odwiedzinach u Danonka

Przejdź do - W odwiedzinach u Danonka

W czwartek 04.04.19 uczniowie klasy II wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do fabryki Danone w Bieruniu. Produkty Danone, które dzieci znały wyłącznie ze sklepowych półek, poznały  na każdym etapie powstawania od produkcji opakowania aż, do momentu pakowania gotowego wyrobu.

 

5 kwietnia 2019


Czytaj więcej o: W odwiedzinach u Danonka

Wojskowe koszary

Przejdź do - Wojskowe koszary

Na takiej wycieczce nasi uczniowie jeszcze nie byli.

W miniony piątek 22 marca br. nasi najmłodsi uczniowie - klasa 1 i najstarsi – klasa  8 wraz z wychowawcami i doradcą zawodowym uczestniczyli w dniu otwartym koszar z okazji Święta 16 Batalionu Powietrznodesantowego im. gen. bryg. Mariana Zdrzałki w Krakowie. Po uroczystym apelu i defiladzie odbył się pokaz wyszkolenia i sprzętu wojskowego. Były również zajęcia walki wręcz, trening strzelecki, wykrywacz min,  nauka musztry wojskowej, przejażdżki pojazdami wojskowymi, bieg spadochroniarza, a dla najmłodszych - taktyczne malowanie twarzy. Wszyscy wrócili z wycieczki  bardzo zadowoleni i jak się okazało, różnica wieku naszym uczniom wcale nie przeszkadzała.

Dziękujemy Pani Magdzie, mamie Kacperka z klasy 1 za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

23 marca 2019


Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Przejdź do - Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.VII, VIII oraz klas gimnazjalnych udali się wraz z doradcą zawodowym oraz nauczycielami do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie. Uczniowie w pierwszej części spotkania uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które realizowane były w ogólnodostępnej części terminala pasażerskiego Kraków Airport. Wycieczka po terminalu uwzględniała miejsca odprawy. Podczas zajęć prezentowana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, omówiona została specyfika funkcjonowania lotniska oraz przybliżano wybrane zagadnienia o tematyce lotnictwa cywilnego. Dodatkową atrakcję stanowiło wyjście na taras widokowy.

1 lutego 2019


Czytaj więcej o: Z wizytą na lotnisku Kraków Balice

Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

Przejdź do - Wycieczka klasy II i V do sztolni ZG Janina w Libiążu

W przeddzień Dnia Górnika klasa II i V z wychowawcami i doradcą zawodowym zwiedziły sztolnię ZG Janina w Libiążu. Było to wspaniałe przeżycie, doświadczyliśmy w warunkach warsztatowych jak pracuje się na dole w kopalni. Uczniowie poznali zawód górnika, wyposażenie kopalni oraz odkrywali jakie predyspozycje zawodowe musi posiadać kandydat. Na koniec zobaczyli salę tradycji, gdzie historia łączy się z teraźniejszością.

Dziękujemy Górnikom ZG Janina za wspaniałą lekcję.

30 listopada 2018


Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości 2018

Przejdź do - Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości 2018

W dniu 27.11.18 chętni uczniowie kl. VIII wraz z doradcą zawodowym odbyli wizytę studyjną w Aqua Hotel w ramach Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości 2018. Uczniowie poznali zawód hotelarza. Mieli okazję zadawać pytania oraz zobaczyć jak funkcjonuje hotel od innej strony. Wyjazd bardzo ciekawy i pouczający.

27 listopada 2018