Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Rok szkolny 2020/2021

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Rok szkolny 2020/2021

Artykuły

 • Tydzień Bibliotek

  Działania w ramach "Tygodnia Bibliotek" rozpoczęliśmy spektaklem online Teatru Małego w Tychach pt. "Kosmolenie ratują świat", który obejrzała cała społeczność uczniowska naszej szkoły. Następnie ogłosiliśmy konkurs "Laurka dla biblioteki szkolnej". Klasy IV, VI i VII naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu online z Marcinem Koziołem, pisarzem, autorem powieści dla młodzieży, w tym lektury uzupełniającej „Skrzynia władcy piorunów”. Spotkanie zorganizowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Uczennice klasy I wraz z wychowawcą przygotowały dla biblioteki i pań bibliotekarek piękne życzenia z okazji "Dnia bibliotekarzy i bibliotek". Biblioteka udostępniała także wydarzenia kulturalne, w których uczniowie chętnie brali udział. W ramach lekcji bibliotecznej uczniowie poznali pracę bibliotekarza od podszewki. Uczniowie klasy I wykonali dla biblioteki szkolnej komiksy o "Uprzejmym rycerzu", który zło pokonał nie mieczem lecz dobrym słowem - proszę i dziękuję. Następnie autorzy komiksów czytali je swoim starszym kolegom online i stacjonarnie. Na koniec tygodnia uczniowie zmierzyli się z zaszyfrowanymi tytułami książek, które można znaleźć w bibliotece, były one ukryte pod qr kodami. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach online "Jak powstaje książka", a klasa 7 obejrzała film pt. ,, Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa".

  Jak widać podczas zdalnego nauczania, też można wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw przeprowadzić.  Brawo za zaangażowanie.

  Czytaj Więcej o: Tydzień Bibliotek
 • "Wiosenny czarodziej"

   
  Radosny wiersz Doroty Gellner "Wiosenny czarodziej" czytany przez samą autorkę, oraz naszą Panią bibliotekarkę, umożliwił uczniom klasy II przenieść się w świat wyobraźni. Świat pełen magii, słońca i pogody ducha. Praca została wykonana przez całą klasę, każdy uczeń wyjął kawałek ze swojej wyobraźni i przemienił w samodzielnie wykonany element pracy zbiorowej. Motyw literacki, w postaci wiersza "Wiosenny czarodziej" Doroty Gellner, tchnął w nasze serca powiew wiosennej świeżości.
   
  Praca przygotowana w ramach konkursu ogłoszonego przez Księgarnię Tuliszków przez uczniów naszej klasy II   https://www.facebook.com/tuliszkow
  w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Artystyczno-Czytelniczego dla Przedszkoli i klas 1 - 3 Szkół Podstawowych -
  Czytaj Więcej o: "Wiosenny czarodziej"
 • "Żonkile 2021"

  W dniu wczorajszym, 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami z inicjatywy szkolnej biblioteki, przyłączyli się do akcji "Żonkile 2021".

  Inicjatorem akcji było Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", a jej celem upamiętnienie 78 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim (19. 04. 1943 r.).

  Uczniowie klas młodszych przygotowali żonkile, a starsi obejrzeli zaproponowane przez organizatora filmy edukacyjne.

  Więcej o akcji >>> LINK <<<

  Czytaj Więcej o: "Żonkile 2021"
 • Randka w ciemno z książką

  Czy randka może być z książką? Oczywiście, że tak. Dzisiaj z okazji zbliżających się walentynek przekonali się o tym nasi najmłodsi czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę. Czekały na nich zapakowane w ozdobny papier książki. Uczniowie po otwarciu dowiedzieli się dopiero jaką książkę wypożyczyli. Dla tych, którzy dzisiaj nie zdążyli pójść na "randkę w ciemno z książką" zapraszamy jeszcze w poniedziałek. Zaczytanych walentynek życzymy.

   

  Czytaj Więcej o: Randka w ciemno z książką
 • Przerwa na czytanie

  #przerwanaczytanie2020

  Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji promującej czytelnictwo "Przerwa na czytanie". Tym razem była to edycja międzynarodowa. Nasi młodsi czytelnicy przyłączyli się do bicia rekordu 27 października i czytali stacjonarnie w szkole. Natomiast starsi uczniowie brali udział w akcji w formie online. Nauczyciele oraz pracownicy administracji także wspierali nas w tej akcji. Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

  Poniżej krótki filmik, a w galerii zdjęcia z tego wydarzenia.

   

  Czytaj Więcej o: Przerwa na czytanie
 • Dzień Głośnego Czytania

  29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w każdej klasie zostały przeczytane fragmenty książek Janiny Porazińskiej. To właśnie na cześć tej autorki dzisiejszy dzień, będący dniem urodzin pisarki, został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku Dniem Głośnego Czytania.

  Czytaj Więcej o: Dzień Głośnego Czytania

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-09-30 17:45przez:
Opublikowano:2020-09-30 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:1947

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.