Zajęcia świetlicowe 2018/2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ochrona środowiska

Przejdź do - Ochrona środowiska

Nasze codzienne działania na rzecz ochrony środowiska - to temat ożywionej dyskusji na zajęciach świetlicowych. Wnioski umieściliśmy na posterze.

10 czerwca 2019


Kolejny gość

Przejdź do - Kolejny gość

Uczniów świetlicy szkolnej odwiedził Pan Dariusz Domański, który pracuje w międzynarodowej firmie Schunk, z główną siedzibą w Niemczech. Pan Domański zajmuje się projektowaniem i dobieraniem narzędzi m.in. do robotów składających samochody oraz zautomatyzowanych aplikacji. Jego praca obejmuje cały Śląsk. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film ukazujący pracę robotów w fabryce samochodów w Gliwicach i zapoznały się z przykładowymi narzędziami używanymi przez roboty - chwytaki (ręce robota) wraz z czujnikami pozycji, zgrzewarki, urządzenia spawające, akcesoria do robotów. Najciekawsze okazało się jednak testowanie przez dzieci tzw. czujnika siły, który pozwala wyczuwać wykonywane operacje i dzięki temu robot nie zniszczy przenoszonego elementu. Bardzo dziękujemy Państwu Domańskim za pokazanie uczniom robotyki w "praktyce".

24 maja 2019


Gość na zajęciach świetlicowych

Przejdź do - Gość na zajęciach świetlicowych

Na zajęcia świetlicowe zaproszono druha Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – ucznia klasy IIIa (oddział gimnazjalny) Krystiana Larysza. Opowiadał świetliczakom o akcjach prowadzonych przez swoją drużynę. Wywiązała się ożywiona dyskusja, a wnioski dotyczące zadań straży pożarnej zapisano w formie mapy mentalnej.

22 maja 2019


Zaczarowany ogród

Przejdź do - Zaczarowany ogród
Wykorzystując odpady papierowe, wykonaliśmy makietę "zaczarowanego ogrodu". Praca w grupach przyniosła oczekiwane efekty. 

21 maja 2019


Wiosna tuż, tuż ...

Przejdź do - Wiosna tuż, tuż ...

Na zajęciach świetlicowych wykonywano kwiaty z bibuły. Pomysł na takie dekoracje wzbudził duże zaangażowanie wychowanków. Kwiaty przyozdobiły naszą świetlicę.

18 marca 2019


W krawieckim kręgu

Przejdź do - W krawieckim kręgu

Na zajęciach świetlicowych uczniowie klasy I i II projektują stroje dla lalek oraz szyją je przy pomocy opiekunów. Nowym wyzwaniem jest wycinanie w materiale tekstylnym pokrojów zwierząt i naklejanie ich na kartki. Taka forma zajęć cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie u dziewczyn.

5 marca 2019


Prace plastyczne z odpadów

Przejdź do - Prace plastyczne z odpadów

Uczniowie klasy I i II na zajęciach świetlicowych wykonali prace plastyczne, wykorzystując rolki z papieru toaletowego i kartony po owocach. Zajęcia rozwijały kreatywność i pomysłowość uczniów oraz utrwalały zasady współpracy w grupie. Prace uczniów ozdabiają naszą świetlicę.

2 lutego 2019


Włóczka i plastikowe kubeczki.

Przejdź do - Włóczka i plastikowe kubeczki.

Podczas kilku ostatnich zajęć świetlicowych uczniowie tworzyli prace z włóczki i plastikowych kubeczków. Dzieci ćwiczyły zdolności manualne oraz rozwijały swoją kreatywność. Powstało kilka "włóczkowych ludków" i kolorowe kubeczki do picia. Efekty "zabawy" można podziwiać w galerii.

21 stycznia 2019


Świąteczny wystrój świetlicy.

Przejdź do - Świąteczny wystrój świetlicy.

Nasza świetlica przybiera klimat świąteczny. Świetliczki z wielkim zaangażowaniem projektują, wycinają i kleją różne ozdoby. Ich prace można podziwiać w świetlicy, jak już pięknieje przed świętami. 

9 grudnia 2018


Ozdoby świąteczne

Przejdź do - Ozdoby świąteczne

W minionych dniach uczniowie świetlicy szkolnej ozdabiali przedmioty wykonane z domowej masy porcelanowej. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Efekty ich pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej oraz na zamieszczonych zdjęciach.

 

1 grudnia 2018