Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Zajęcia świetlicowe 2023/2024

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Zajęcia świetlicowe 2023/2024

Artykuły

 • Marzec w świetlicy

  Na początku marca przypomnieliśmy sobie o dobrych manierach. Do przygotowanych przez nauczycieli plansz ze zwrotami grzecznościowymi świetliczaki wykonały sznurki metodą makramy czyli wiązania węzłów. Plakaty zostały zawieszone w szatni.

   

  Czytaj Więcej o: Marzec w świetlicy
 • Luty w świetlicy

  Po powrocie z ferii wykonywaliśmy serca z origami i prace plastyczne związane ze zbliżającymi się walentynkami. W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2024, obchodzonego w lutym, braliśmy udział w lekcji online przeznaczonej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej pt: „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet!”. Przygotowaliśmy również plakat i kolorowanki przedstawiające zasady rozsądnego korzystania z urządzeń elektronicznych.

   

  Czytaj Więcej o: Luty w świetlicy
 • Styczeń w świetlicy

  Na początku stycznia zajęliśmy się robótkami ręcznymi z wykorzystaniem materiałów i narzędzi z programu „Laboratoria przyszłości”. Uczyliśmy się nawlekać igły, robić węzełki, przyszywać guziki, szyć i wyszywać. Efektem naszej pracy były własnoręcznie uszyte torebki na drobiazgi. Następnie przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci kolorowały malowanki na tę okazję, robiły laurki i tulipany techniką origami. W ostatnim tygodniu przed feriami skupiliśmy się na omówieniu zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Świetliczaki oglądały prezentację oraz wykonały plakat pt. „Bezpieczne ferie”.

  Czytaj Więcej o: Styczeń w świetlicy
 • Grudzień w świetlicy

  Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Przy śpiewie kolęd wykonaliśmy Mikołaje z rolek po papierze, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne oraz prace plastyczne wykorzystując różne techniki i materiały. Z kolorowego papieru i waty powstały bałwanki. Choinki wykonaliśmy w formie płaskiej i przestrzennej oraz ozdobiliśmy je rożnymi błyskotkami. Oryginalne i pracochłonne prace z motywami świątecznymi powstały przy użyciu kaszy, kleju oraz farb plakatowych. Dzięki tym wszystkim działaniom nasza świetlica przybrała świąteczno – zimową szatę.

  Czytaj Więcej o: Grudzień w świetlicy
 • Jesień w świetlicy

  Jesień zawitała do naszej świetlicy. Po długim okresie pięknej letniej pogody we wrześniu, nadszedł czas kolorowej jesieni. Nasi wychowankowie z dużym zaangażowaniem wykonywali różnymi technikami jesienne prace, które wykorzystane zostały do dekoracji naszej świetlicy.

  Czytaj Więcej o: Jesień w świetlicy
 • Dzień Chłopaka

  W piątek 29 września w szkolnej świetlicy świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Zrobiliśmy gazetkę pt. "Supermoce znanych panów", rozmawialiśmy o tym czym są talenty i jakie zdolności mieli znani mężczyźni w różnych epokach. Na koniec były życzenia dla chłopców uczęszczających na świetlicę i cukierki dla wszystkich.

  Czytaj Więcej o: Dzień Chłopaka
 • Wspomnienia z wakacji

  Zajęcia w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od przypomnienia uczniom o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Opowiadaliśmy również o wakacyjnych przygodach i wykonywaliśmy prace plastyczne związane z wyżej wymienionymi zagadnieniami.

  Czytaj Więcej o: Wspomnienia z wakacji

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-28 10:21przez:
Opublikowano:2023-09-28 10:21przez: Opiekun świetlicy
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:665

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.