Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "Zabawa sztuką"

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

"Zabawa sztuką"

Artykuły

 • „Świąteczna ozdoba”

  Uczniowie klasy V wykonali zadanie nr 7 „Świąteczna ozdoba”, bawiąc się sztuką. Najpierw obejrzeli obrazy znanych malarzy: „Słoneczniki” Vincenta van Gogha, „Dziwny ogród” Józefa Mehoffera, „Pole maków” Claude`a Moneta, „Pocałunek” Gustava Klimta. Następnie omówili je z nauczycielem i wykonali ozdoby w postaci jajek, które nawiązują do poznanych dzieł. Prace piątoklasistów zostały zaprezentowane w sali polonistycznej i wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat.

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: „Świąteczna ozdoba”
 • Monochromatyzm”

  Jedna barwa, wiele odcieni – tak właśnie możemy zdefiniować pojęcie monochromatyzmu. Uczniowie kl. V podczas zajęć ZRU za pomocą pasteli tworzyli prace w wybranej barwie i jej odcieniach.

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: Monochromatyzm”
 • "TWAL"

  Już po raz kolejny uczniowie z kl. V zmierzyli się z zadaniem projektowym „Zabawy sztuką”. Tym razem malowali obrazy techniką twal – malowanie linią/myślenie linią. Prace, które można obejrzeć poniżej, powstały poprzez nakładanie farb na kartoniki o różnej grubości i długości, a następnie pomalowany kartonik odciśnięto na kartce. Piątoklasiści zgodnie stwierdzili, że „myślenie linią” nie należy do łatwych zadań!

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: "TWAL"
 • „Odpowiedź narysowana”

  Kolejnym zadaniem projektowym z cyklu zajęć pt. "Zabawa sztuką” było obejrzenie wskazanych obrazów, omówienie ich z nauczycielem, a następnie uczniowie musieli za pomocą rysunku odpowiedzieć na jedno z pytań, które zadano do dzieła. W czasie zajęć bardzo intensywnie pracowały uczniowskie wyobraźnie, a owoce ich twórczości można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: „Odpowiedź narysowana”
 • "Nietypowy pędzel - kolory jesieni".

  Klasa V w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa Sztuką". Na zajęciach ZRU realizujemy tematykę projektu m.in. propagując działalność twórczą, rozwijając kreatywność i  umiejętność krytycznego myślenia. Na pierwszych zajęciach z cyklu "Zabawa sztuką" chwyciliśmy w dłoń przedmioty, które niekoniecznie kojarzą się ze sztuką:  gąbki do naczyń, patyczki do uszu, gałązki, folię aluminiową, liście, a następnie uwolniliśmy naszą wyobraźnię. Tak powstały prace zatytułowane "Nietypowy pędzel - kolory jesieni".

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: "Nietypowy pędzel - kolory jesieni".

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-10-04 10:00przez:
Opublikowano:2022-10-04 10:00przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:934

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.