Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Mediacje rówieśnicze

Mediacje rówieśnicze

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej "Klimat szkoły. Tworzymy go razem", który jest współfinansowany ze środków NPZ na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nasza Szkoła została przyjęta do programu w częściach:  "Mediacje w szkole" oraz "Komunikacja bez przemocy (NVC)" i otrzymała wsparcie szkoleniowo-wdrożeniowe. Zarówno nauczyciele, jak i chętni rodzice uczniów kl. VI oraz VIII mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach .

Uczniowie kl. VI,VIII uczestniczyli w warsztatach stacjonarnych prowadzonych przez edukatora. Poznawali metody porozumiewania się, rozwijali pewność siebie oraz wrażliwość na drugiego człowieka. Uczestnicy zapoznali się także z zasadami Mediacji rówieśniczej. Kontynuacją projektu są szkolenia on - line oraz zaangażowanie na rzecz rówieśników poprzez uczestnictwo w Szkolnym Klubie Mediatorów, którego opiekunem jest pedagog szkolny.

Link do projektu >>> LINK <<<

Tekst: A. Gierek