Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień Samorządności

Dzień Samorządności

21 marca, jak co roku w pierwszy dzień wiosny, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Świętowanie rozpoczęliśmy krótkim apelem, na którym Pani dyrektor przekazała przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Hannie Bożek, klucz symbolizujący władzę w szkole. Ósmoklasiści wcielili się w role nauczycieli i przeprowadzili lekcje w klasach swoich młodszych koleżanek i kolegów. Przez trzy godziny nasi pedagodzy mogli odpocząć od trudu nauczania i poczuć się znów jak uczniowie. Przewodnicząca SU wzorowo pełniła rolę dyrektora szkoły, kontrolowała zajęcia prowadzone przez „młodych nauczycieli”, pilnowała porządku i dbała o dobry humor zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Radosna zabawa musiała jednak dobiec końca, a władza wrócić w ręce Pani dyrektor. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień, który z pewnością za rok się powtórzy.

Podczas apelu wykorzystano elementy (mikrofony, mikser mocy itp.) sprzętu nagłaśniającego zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Tradycją naszej szkoły jest również przeprowadzanie w Dniu Samorządności konkursu wiedzy o patronie szkoły – Kazimierzu Wielkim. W tym roku w konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VIII, którzy wykazali się znajomością biografii naszego patrona.

Uczniowie klas młodszych „uczcili” pierwszy dzień wiosny pięknymi wiosennymi kapeluszami, a nawet przygotowali ekologiczną marzannę. Rodzicom za pomoc, serdecznie dziękujemy.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Zimowy pejzaż”, organizowany przez świetlicę szkolną. Uczniowie klas I – III dostarczyli piękne prace, spośród których wybrano i nagrodzono najpiękniejsze. Fundatorem nagród była tradycyjnie Rada Rodziców naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy.

Tekst E. Proksa

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje #wspólnyczas #dobrazabawa #wiosna #patron #konkurs

Wytworzono:2023-03-22 20:30przez:
Opublikowano:2023-03-22 20:46przez: Redaktor SP21