Jubileusz 110-lecia szkoły

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkursy w ramach Jubileuszu

Przejdź do - Konkursy w ramach Jubileuszu

 

 Przypominamy i prosimy o liczny udział.

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych i wstrzymaniem tym samym zaplanowanych przez nas konkursów w ramach Jubileuszu 110-lecia naszej szkoły, przypominamy dziś o trwających już konkursach i ogłaszamy nowe. 

 

1. Szkolny konkurs plastyczny - "Portret patrona szkoły - Kazimierza Wielkiego"

Termin: do 10 września 2020r.

Regulamin

 

2. Rodzinny konkurs - "Makieta mojej szkoły".

Termin: do 18 września 2020r.

Regulamin

Karta uczestnika

 

3. Konkurs fotograficzny  - "Jeleń w obiektywie - przeszłość i teraźniejszość"

Termin:  do 18 września 2020r.

Regulamin

 

4. Konkurs literacki - "Opowiem Ci o mojej szkole"

Termin:  do 14 września 2020r.

Regulamin

 

 

28 sierpnia 2020


Ogłoszenie dotyczące Międzyszkolnego Konkursu Historycznego

Przejdź do - Ogłoszenie dotyczące Międzyszkolnego Konkursu Historycznego

Ogłaszamy  "Międzyszkolny  Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim" dla uczniów klas V - VIII szkół podstawowych miasta Jaworzna.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 marca br.

Konkurs zaplanowano na 27 marca 2020r. od godz. 11.00.

Szczegółowy zakres tematyczny w regulaminie poniżej.

Serdecznie zapraszamy.

 

REGULAMIN

KONKURS ODWOŁANY !!!!!!!

 

4 marca 2020


Konkurs rodziny - makieta szkoły

Przejdź do - Konkurs rodziny - makieta szkoły

Zapraszamy uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami do udziału w szkolnym konkursie rodzinnym „MAKIETA MOJEJ SZKOŁY”.

Konkurs trwa do 15 maja 2020r., a wyniki zostaną ogłoszone podczas "Majówki u Kazimierza".

Poniżej regulamin konkursu i karta zgłoszenia.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

2 marca 2020


List do Absolwentów

Drodzy Absolwenci „Starej Szkoły w Jeleniu” !

Pozwalamy sobie napisać kilka słów informacji w związku z przypadającymi w roku 2020 obchodami Jubileuszu 110-lecia istnienia naszej szkoły czyli Szkoły Podstawowej nr 1, następnie nr 21,  a także Gimnazjum nr 8 w Jaworznie, którą w środowisku lokalnym zwykło się nazywać „ Kazimierzem” lub „Stara Szkołą”. Od dawna wiadomo, że historię tworzą nie daty i nazwy, lecz ludzie – to Oni są dumą każdej instytucji, to Oni kształtują jej życie, to Oni pozostają w pamięci na zawsze. Do takich osób bez wątpienia należy zaliczyć wiele pokoleń wybitnych pedagogów, wychowawców młodzieży, pracowników szkoły i Was – Absolwentów. Historia naszej szkoły jest bogata, barwna i trwa w pamięci tych,  którzy byli jej uczniami, nauczycielami i pracownikami.

Mamy nadzieję, że lata, które spędzili Państwo naszej szkole, nie zostały zapomniane. Wierzymy, że posiadane przez Państwa wspomnienia i zgromadzone przez lata liczne pamiątki z lat pracy i nauki w szkole, staną się cenną informacją dla naszego Jubileuszu. Zapraszamy Państwa do współpracy w celu zorganizowania wystawy pamiątek, pozyskania wspomnień, zdjęć, filmików z czasów nauki w naszej placówce. Pomoże nam to sumiennie zrealizować założone cele Jubileuszu i  przechować w pamięci kolejnych pokoleń wszystkich, którzy z poświęceniem i pasją wykonywali pracę na rzecz szkoły lub się
w niej uczyli.

Drodzy Absolwenci!

Sto dziesięć lat upływa od chwili, kiedy w „Starej Szkole” zabrzmiał pierwszy dzwonek. W jej murach rodziły się Wasze młodzieńcze uczucia, radość poznania, radość wiedzy, którą zaszczepili w Was Drodzy Wam Wychowawcy. Tu zdobywaliście wiadomości o wielkim świecie, nabywaliście umiejętności, tu rodziło się koleżeństwo, przyjaźń, a niejednokrotnie i miłość. Niech Jubileusz 110-lecia naszej Szkoły będzie okazją do wspólnego spotkania i przywołania w pamięci tamtych lat. Na stronie internetowej szkoły: http://www.sp21.jaworzno.edu.pl znajdziecie Państwo harmonogram akcji i przedsięwzięć jubileuszowych. Mamy nadzieję, że chętnie się w nie włączycie.

Z wyrazami szacunku w imieniu Społeczności Szkolnej:

Komitet Obchodów Jubileuszu

P.S. Zapraszamy do kontaktu ze szkołą pod nr telefonu (32) 762 93 33 lub e-mail:  sp21@jaworzno.edu.pl

26 lutego 2020


Harmonogram Jubileuszu

Styczeń 2020

 • Ogłoszenie konkursu na logo jubileuszu.

Luty 2020

 • List do Absolwenta.
 • Założenie Pamiątkowej Księgi Jubileuszu 110-lecia Szkoły Podstawowej nr 21 w Jaworznie.
 • Rodzinny Konkurs Plastyczny – „Makieta naszej szkoły dawniej i dziś” dla uczniów SP 21 i ich rodziców.
 • „Wnuki babciom i dziadkom w podzięce” – spotkanie pokoleń, z programem artystycznym dedykowanym babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Marzec 2020

 • Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Kazimierz Wielki – taka historia” - 27.03.2020 godz. 11.00
 • Szkolny Konkurs Plastyczny "Malarskie portrety Jeleńskiego „Kazimierza”"
 • „Oni tę szkołę tworzyli. Oni tę szkołę ukończyli” – wieczornica poświęcona inicjatywie tworzenia szkoły w Jeleniu. Spotkanie z nauczycielami emerytami, absolwentami i uczniami. - 19.03.2020 godz. 17.00

Kwiecień 2020

 • nawiązanie kontaktu ze szkołami im. Kazimierza Wielkiego - kartki do szkół
 • Dzielnicowy Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Jeleń w obiektywie – przeszłość i teraźniejszość w fotografii”
 • Wielkanocne świętowanie – kiermasz pisanek i stroików świątecznych oraz program artystyczny dla społeczności lokalnej.

Maj 2020

 • Międzyszkolny Konkurs Literacki „Opowiem Ci o mojej szkole.” Szkoła Podstawowa nr 21 w poezji i w prozie.
 • „Majówka – 110 lat z Kazimierzem” – dzielnicowy piknik rodzinny z niespodziankami współorganizowany z 12-17 Hufcem Pracy w Jaworznie - 29.05.2020r.

Czerwiec 2020

 • Wydanie biuletynu poświęconego obchodom 110 rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie.

Wrzesień 2020

 • Biesiada u Kazimierza

Październik 2020

 • Koncert wokalno – muzyczno -  poetycki skierowany do społeczności lokalnej, absolwentów i wychowanków szkoły. SPOTKANIE POKOLEŃ  z okazji DEN
 • Pokaz filmów „Zawiłe dzieje” – cz. I, II dla uczniów i rodziców.

Listopad 2020

 • Uroczystość Jubileuszowa z udziałem społeczności Jaworzna, przedstawicielami władz oraz absolwentami szkoły - 20.11.2020r.
 • Msza w intencji jubileuszu - 15.11.2020 godz. 11.00
 • spektakl teatralny „Zawiłe dzieje cz. III. Akademia Krakowska” - 20.11.2020r.

21 lutego 2020


"Żona dla księcia Jakuba"

Przejdź do - "Żona dla księcia Jakuba"

13 i 14 lutego upłynęły w naszej szkole pod hasłem miłości.

W dniu 13 lutego uczniowie klasy III i klasy V przedstawili spektakl teatralny "Żona dla księcia Jakuba" dla swoich babć i dziadków, a dziś ten sam spektakl obejrzały przedszkolaki z PM19 w Jaworznie.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole zawsze obchodzimy hucznie, więc i w tym razem, nie mogło być inaczej.  Nasi mali aktorzy wcielili się w postacie z wielu znanych wszystkim bajek, w których myślą przewodnią jest miłość, bądź jej poszukiwania. Wspaniała gra aktorska, piękne kostiumy, muzyka i barwna sceneria, wzbudziła wśród zaproszonych gości wiele wspaniałych emocji, a wrażenia pozostaną na długo w ich pamięci.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów,  rekwizytów, słodkiego poczęstunku dla babć i dziadków oraz wszystkim osobom i instytucjom, które użyczyły nam rekwizytów do przedstawienia.

 

14 lutego 2020


Dzień Babci i Dziadka w kl. I i w kl. II

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w kl. I i w kl. II

W dniu dzisiejszym klasa I i II świętowały spóźniony Dzień Babci i Dziadka. Na początku uroczystości Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, w których nawiązała do roku jubileuszu naszej szkoły - 110 lat.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki dla kochanych Babć i Dziadków, skecz – babcia i dziadek w rolach głównych oraz przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia”. Nasi mali aktorzy świetnie wcielili się w grane role, a przy piosence „Rudy Rydz” chyba każda noga podrygiwała. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Na koniec uroczystości dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów obu klas za przygotowany poczęstunek - ciasta, kawy, herbaty. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez występ mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Dzisiejszy dzień był pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie, a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i „kulinarną”obsługę  spotkania.

7 lutego 2020