Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka

Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił dzień 13 kwietnia 2023 r. dniem bez plecaka w SP 21 w Jaworznie. Tego dnia uczniowie zamienili tradycyjne plecaki na inne pomysłowe „nosidła”, do których zapakowali swoje książki, zeszyty, piórniki oraz przybory szkolne. Prawie cała społeczność szkolna włączyła się w zaproponowaną przez SU zabawę i pojawiła się w szkole z walizkami, pudłami, różnego rodzaju koszami,  torbami wędkarskimi, wózkami sklepowymi, lodówkami turystycznymi, wózkami dla lalek, szufladami meblowymi, wiadrami, chlebakami, koszami do przewozu zwierząt, garnkami, skrzynkami na narzędzia, poszewkami na poduszki, a nawet własnoręcznie wykonanymi torbami, np. z opony rowerowej. Wszyscy, którzy 13 kwietnia zrezygnowali z plecaka, otrzymali pozytywne uwagi z zachowania, a ci, których „nosidła” były wyjątkowo oryginalne, zostali wyróżnieni dyplomami i drobnymi nagrodami rzeczowymi. Mamy nadzieję, że dzień bez plecaka stanie się tradycją w naszej szkole i za rok znów będzie można w zabawny sposób zapakować swój szkolny ekwipunek.

Tekst: E. Proksa

Wytworzono:2023-04-16 17:55przez: