Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "Zabawa" z lupą

"Zabawa" z lupą

18 kwietnia br. uczniowie klasy III podczas zajęć z edukacji przyrodniczej wcielili się w badaczy przyrody i przy użyciu lup zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", obserwowali przyniesione z domowych ogródków rośliny m. in.: pierwiosnki, szafirki, stokrotki, forsycje, bukszpany, żonkile, gałązki sosny i śliwki.

W części teoretycznej zajęć uczniowie dowiedzieli się do czego służy lupa, jak działa i w jakich sytuacjach  może być przydatna. W części praktycznej, każdy uczeń indywidualnie obserwował pod lupą swoją roślinę zwracając uwagę na szczegóły  jej zewnętrznej  budowy ( łodyga, liście, kwiat) i zapisywał swoje spostrzeżenia na karcie obserwacji, jak również rysował ją uwzględniając jej wygląd widziany przez lupę.

„Zabawa” z lupą wyzwoliła w uczniach mnóstwo pozytywnych emocji, pobudziła ich zainteresowanie otaczającą przyrodą, poszerzyła ich wiedzę na temat wiosennych kwiatów, stanowiła inspirację do podejmowania działań badawczych.

Tekst: A. Wrona

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #wspólnyczas #dobrazabawa #wiosna #obserwacja

Wytworzono:2023-04-24 18:28przez:
Opublikowano:2023-04-24 18:42przez: Redaktor SP21