Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Spotkania z prezydentem

Spotkania z prezydentem

W ostatnim czasie przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami brali udział w kilku spotkaniach z Prezydentem Miasta Jaworzna Panem Pawłem Silbertem.

Pierwsze spotkanie, które miało miejsce w SP3 w Jaworznie w dniu 14 marca br. dotyczyło podsumowania I edycji Jaworznickiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Młodzieży. W tym spotkaniu naszą szkołę reprezentowali Franek i Szymon z klasy 7 wraz z panią Beatą Nowak. Projekt opracowany przez naszych uczniów w I edycji nie otrzymał dofinansowania, ale mamy już pomysły na kolejną edycję.

Kolejne spotkanie odbyło się 15 marca br. w II LO w Jaworznie z okazji 10-lecia Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna. W spotkaniu uczestniczyli Radni nowej oraz minionej kadencji, a także przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nas reprezentował Kuba Grabowski - przewodniczący SU wraz z  panią Urszula Cięciel.

Na trzecie spotkanie zostaliśmy zaproszeni w dniu 20 marca br. do I LO w Jaworznie na coroczne spotkanie Prezydenta Miasta Jaworzna z przedstawicielami samorządów szkolnych z jaworznickich szkół, które podkreśla zaangażowanie młodzieży w sprawy samorządowe. Dyskusję młodzieży z Prezydentem poprzedziły warsztaty "Myśl lokalnie - działaj globalnie? Jak Web 3.0 zmienia gospodarkę i politykę" przeprowadzone przez prof. dr hab. Waldemara Wojtasika z Uniwersytetu Śląskiego. W tym spotkaniu z ramienia naszej szkoły udział wzięli Kuba Grabowski i Emilia Migacz pod opieką pani Angeliki Gierek.

Tekst: S. Jochymek

Wytworzono:2024-03-24 18:07przez: