Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień Otwartych Koszar

Dzień Otwartych Koszar

19 kwietnia uczniowie klas IV – VII wybrali się do Krakowa, by wziąć udział w Dniu Otwartych Koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego. Na początku uczestniczyli w uroczystym apelu. Obserwowali defiladę żołnierzy, przejazd pojazdów wojskowych, a także posłuchali występu orkiestry. Zwiedzili również Salę Tradycji, w której mieli okazję podziwiać historyczne mundury i ekwipunki. Następnie rozpalali ogień za pomocą krzesiwa, a nawet strzelali do celu! Posiedli wiedzę na temat moździerza i innych typów broni używanej podczas walki. Wysłuchali opowieści o uzbrojeniu, którym posługiwali się polscy żołnierze w czasie kampanii wrześniowej w 1939 r.  Na koniec uczniowie zwiedzili makietę samolotu i ćwiczyli lądowanie w czasie skoku ze spadochronem. Chociaż pogoda  zbytnio nie rozpieszczała, to wszystkim humor dopisywał. Głodne brzuszki rozgrzała pyszna, wojskowa grochówka. Z całą pewnością można przyznać, że poznaliśmy tajniki zawodu żołnierza, realizując założenia doradztwa zawodowego.

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2024-04-22 15:14przez: