Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Akcja Żonkile 2024

Akcja Żonkile 2024

19 kwietnia miała miejsce 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji Żonkile upamiętniającej to wydarzenie. Uczniowie kl. V i VI na lekcjach j. polskiego poznali utwór Z. Orlińskiej pt. „Szuflada”, który opowiada historię Bronka odkrywającego w getcie tajemnicę tytułowej szuflady. Natomiast siódmoklasiści na zajęciach z wychowawcą obejrzeli animację „Zdążyć przed Panem Bogiem” opartą na motywach tekstu Hanny Krall. Na lekcjach korzystaliśmy z kart pracy opracowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskim POLIN. Wykonaliśmy również papierowe żonkile będące symbolem zbiorowej pamięci.

#AkcjaŻonkile  #ŁączyNasPamięć

Tekst: K. Bochenek