Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "DOPAMINA – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?"

"DOPAMINA – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?" - warsztaty online. To nie była lekcja o tym, że Internet jest zły i młodzi ludzie nie powinni z niego korzystać. Podczas spotkania online uczniowie kl. VI oraz VII zastanawiali się, co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię a nie technologia nas. Uczniowie odpowiadali na pytanie, dlaczego media społecznościowe tak nas przyciągają i co sprawia, że tyle czasu spędzamy w sieci? Wyjaśniono, czym jest pętla dopaminowa i porozmawiano o sposobach radzenia sobie z siłą jej oddziaływania. Wspólnie ustalono, jak dbać o cyfrową higienę. A to wszystko na podstawie filmu dokumentalnego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pt. „Dopamina”.

Tekst: A. Gierek

Wytworzono:2024-05-30 11:07przez: