Warsztaty "Edukacja z wojskiem"
22 czerwca 2026
17 czerwca br. uczniowie klas V i VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawiciela XIII Śląskiej Brygady Terytorialnej Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”.
Podczas spotkania uczniowie poznali zasady obrony cywilnej, ewakuacji i postępowania w sytuacjach zagrożenia, a także podstawy pierwszej pomocy, funkcjonowanie systemu alarmowania oraz sposoby wzywania pomocy. Dowiedzieli się również, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, bezpiecznie korzystać ze schronienia oraz czym są bezpieczeństwo i kryzys.
Zajęcia były cenną lekcją edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazując duże zainteresowanie omawianą tematyką. Dziękujemy za przeprowadzenie wartościowych i inspirujących zajęć.
Metryczka
| Wytworzono: | 2026-06-22 13:30 | przez: |
|---|---|---|
| Opublikowano: | 2026-06-22 14:19 | przez: Redaktor SP21 |
| Podmiot udostępniający: | Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie | |
| Odwiedziny: | 1 | |
Rejestr zmian
- Brak wpisów.
