Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień Kropki

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Dzień Kropki

“Międzynarodowy Dzień Kropki” zapoczątkowano w 2008 roku, którego inspiracją była mała Vashti  bohaterka książeczki dla dzieci pt. “The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora książek Petera H. Reynolds’a. Vashti dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowieść zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

Nie inaczej było też i w naszej szkole, kiedy to po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Kropki. Kreatywność uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania i kropek było dziś całe mnóstwo. Zarówno najmłodsi jaki  i nieco starsi uczniowie za swoją aktywność na lekcjach otrzymywali od nauczycieli kropki. Osoba, która uzbierała ich największą ilość otrzyma bon na niepytanie. Wyniki poznamy już wkrótce.

 Pomysł "Dnia Kropki" w naszej szkole to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-09-13 08:37przez:
Opublikowano:2019-09-16 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:1500

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.