Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Październik w naszej bibliotece

Październik w naszej bibliotece

W tym roku obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy od Dnia Głośnego Czytania, który połączyliśmy z konkursem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w konkursie „1000 powodów by czytać” – pod opieką bibliotekarzy stworzyli przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą scenę z książki pt. „Mały Książę”. Natomiast w czasie zajęć bibliotecznych realizowałyśmy program przysposobienia czytelniczego dla naszych najmłodszych uczniów. Staramy się, ......

aby biblioteka była miejscem, gdzie mogą czuć się bezpiecznie, tu wiedzą, że zostaną wysłuchani i to tu dowiadują się o zaletach płynących z obcowania z literaturą. Nauczyciele chętnie włączają się w nasze akcje i promują czytelnictwo poprzez głośne czytanie na różnego rodzaju zajęciach, a zwięczeniem aktywnego słuchania jest najczęściej przekład intersemiotyczny. Grupy świetlicowe realizowały cykl spotkań z książkami zakupionymi w ramach NPRCz. Również w październiku opracowałyśmy 396 woluminów zakupionych w ramach NPRCz tak, aby to właśnie w tym miesiącu dzieci mogły wypożyczać nowości wydawnicze. Jesteśmy dumne z tego, że wielu uczniów przychodzi do biblioteki, żeby tam po prostu pobyć oraz z chęcią uczestniczą w lekcjach bibliotecznych. Z satysfakcją przyglądamy się efektom naszych działań, kiedy młodzi ludzie sięgają po książkę, zadają pytania, a radość sprawia im sam fakt obcowania z historią zapisaną na papierowych kartach. Zachęcamy do czytania, ogłaszając konkursy: „Zakładka do mojej ulubionej książki”, „Żywa okładka”, „Najlepszy czytelnik roku”, „Najciekawszy lapbook”.

Wraz z wychowawcami klas i wychowawcami świetlicy realizujemy projekty edukacyjne promujące czytelnictwo, realizując założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa:
Kl. I „Bezpieczny pierwszoklasista z Leosiem Policjantem”
Kl. II „Tropami psa Lampo” – projekt realizowany po przeczytaniu książki R. Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”
Kl. III „My, Dzieci z Bullerbyn – ponadczasowa przyjaźń”
Kl. V „Wojny dorosłych – historie dzieci”
Kl. VI „Tomek Sawyer w komiksowej odsłonie”
Kl. VIII „Przy dźwiękach katarynki – wokół noweli B. Prusa”

Wytworzono:2019-11-08 22:07przez:
Opublikowano:2019-11-08 00:00przez: