Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Tydzień Życzliwości – dzień II

Tydzień Życzliwości – dzień II

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 2019 nasi najmłodsi uczniowie podczas zajęć świetlicowych omówili temat tolerancji: savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością oraz zasady parkowania pojazdów na kopertach. Młodzież zapoznała się z zasadami funkcjonowania w społeczności szkolnej osób z niepełnosprawnościami  - "Razem w szkole".

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną "Dzieci świata".

Gościliśmy również w murach naszej szkoły Panów Mateusza Proksę i Marcina Sienkiewicza z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy”, którzy przybliżyli naszym uczniom temat tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Panowie podzielili się swoimi umiejętnościami sportowymi – szermierka, bocia oraz opowiedzieli o swoich osiągnięciach. Przypomnieli o bezpieczeństwie w szkole jak i poza nią. Chętni uczniowie mogli doświadczyć trudności w pokonywaniu barier na wózku inwalidzkim oraz przekonać się na własnej skórze, jakim problemem są bariery architektoniczne. Refleksji uczniów było sporo – mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży na długi czas.

Wytworzono:2019-11-19 18:41przez:
Opublikowano:2019-11-19 00:00przez: