Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Tydzień Życzliwości – dzień V

Tydzień Życzliwości – dzień V

Dzisiaj ostatni dzień naszego Tygodnia Życzliwości - Kraina Emocji.

Zadbanie o kompetencje emocjonalno-społeczne jest niezwykle istotne, niezbędne w prawidłowym i harmonijnym rozwoju naszych uczniów. Emocje są obecne w całym naszym życiu każdego dnia. Dlatego poznajemy je i zaprzyjaźniamy się z nimi, także z tymi trudnymi. Uczymy się je rozpoznawać, nazywać a potem radzić sobie z nimi w sposób dobry dla nas i dla innych ludzi. W dniu dzisiejszym nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym, wychowawcami świetlicy oraz nauczycielami "Kolory emocji". W bibliotece szkolnej uczniowie mieli okazję odstresować się przy muzyce relaksacyjnej oraz kolorowankach antystresowych. Udało się również stworzyć strefę ciszy oraz relaksu, gdzie uczniowie w towarzystwie nauczycieli oddali się jodze i ćwiczeniom relaksacyjnym. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka o emocjach, a uczniowie klas I i V tworzyli kolorowe łapacze negatywnych emocji. Odbyły się także projekcje filmów w tej tematyce. Ten tydzień dostarczył nam sporo eMOCji :)

Pedagog szkolny oraz opiekunowie samorządu uczniowskiego serdecznie dziękują nauczycielom za zaangażowanie :)

Wytworzono:2019-11-22 22:58przez:
Opublikowano:2019-11-22 00:00przez: