Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek

Działania w ramach "Tygodnia Bibliotek" rozpoczęliśmy spektaklem online Teatru Małego w Tychach pt. "Kosmolenie ratują świat", który obejrzała cała społeczność uczniowska naszej szkoły. Następnie ogłosiliśmy konkurs "Laurka dla biblioteki szkolnej". Klasy IV, VI i VII naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu online z Marcinem Koziołem, pisarzem, autorem powieści dla młodzieży, w tym lektury uzupełniającej „Skrzynia władcy piorunów”. Spotkanie zorganizowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Uczennice klasy I wraz z wychowawcą przygotowały dla biblioteki i pań bibliotekarek piękne życzenia z okazji "Dnia bibliotekarzy i bibliotek". Biblioteka udostępniała także wydarzenia kulturalne, w których uczniowie chętnie brali udział. W ramach lekcji bibliotecznej uczniowie poznali pracę bibliotekarza od podszewki. Uczniowie klasy I wykonali dla biblioteki szkolnej komiksy o "Uprzejmym rycerzu", który zło pokonał nie mieczem lecz dobrym słowem - proszę i dziękuję. Następnie autorzy komiksów czytali je swoim starszym kolegom online i stacjonarnie. Na koniec tygodnia uczniowie zmierzyli się z zaszyfrowanymi tytułami książek, które można znaleźć w bibliotece, były one ukryte pod qr kodami. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach online "Jak powstaje książka", a klasa 7 obejrzała film pt. ,, Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa".

Jak widać podczas zdalnego nauczania, też można wiele ciekawych i wartościowych inicjatyw przeprowadzić.  Brawo za zaangażowanie.

Wytworzono:2021-05-16 22:13przez:
Opublikowano:2021-05-16 00:00przez: