Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "Lekcja w kinie"

"Lekcja w kinie"

11 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach filmowych „Lekcja w kinie”. Po części warsztatowej prowadzonej przez polskich aktorów, w której dzieci dowiedziały się jak powstaje komiks, jak graficznie pokazać emocje oraz wiele innych ciekawostek odnośnie procesu tworzenia filmu, uczniowie obejrzeli pełnometrażowy film pt. „Liliana Pędziwiatr”, który powstał na podstawie komiksu.  Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym warsztaty filmowe odbędą się w trybie stacjonarnym w Multikinie.

Dodatkową atrakcją  tej  lekcji online było to, że dzieci uczestniczyły w piżamach. Każdy mógł zabrać z domu podusię, kocyk oraz swojego ulubionego pluszaka.  Były  również przekąski, jak w prawdziwym domowym kinie. Akcja SU miała na celu przeniesienie warunków domowych do szkoły, a co za tym idzie, niwelowanie lęku związanego z powrotem do szkoły. Tego rodzaju zajęcia pozytywnie wpłynęły również na relacje między rówieśnikami.

Wytworzono:2021-06-13 13:40przez:
Opublikowano:2021-06-13 00:00przez: